Yandex Toloka Nedir? Yandex Toloka ile Para Kazanma

Yandex Toloka sadece aktif bir internet bağlantısına ve bir bilgisayar ya da telefona sahip olan herkesin para kazanabileceği bir web sitesidir. Yandex Toloka ile para kazanmak için herkesin yapabileceği basit görevler yapmanız yeterli olacaktır. Bu yazımız da Yandex Toloka ile para kazanmak isteyenler için bunu nasıl yapacağını anlattık. Ayrıca herkesin merak ettiği Yandex Toloka güvenilir mi? Daha çok para kazandıran Yandex Toloka taktiklerine yer verdik. Keyifli okumalar.

Yandex Toloka Nedir?

Yandex, bir başka arama motoru olan Google gibi internetten para kazandıran bir hizmet sunmak için Yandex Toloka’yı oluşturdu. Yandex Toloka internet üzerinden telefondan ya da bilgisayardan para kazanabileceğiniz bir web sitesidir. Çeşitli firmalar Yandex Toloka aracılığıyla görevler yayınlar ve kullanıcılar da bu görevleri yapması durumunda para kazanırlar. Yandex Toloka’da bir sürü farklı görev var her görev sizden farklı şeyler ister ve her görevin kazandırdığı para miktarı farklıdır. Yandex Toloka ile nasıl para kazanıldığını merak ediyorsanız yazımızın devamın da bu sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Yandex Toloka ile Para Kazanma

Boş vakitleriniz de Yandex Toloka ile para kazanmak istiyorsanız öncelikle üye olmanız gerekmekte. Peki Yandex Toloka’ya nasıl üye olunur? Yandex Toloka’ya üye olabilmek için ilk olarak bir Yandex hesabınızın olması gerekiyor. Ayrıca 18 yaşından büyük olmalısınız. Yandex hesabınız var ve 18 yaşından büyükseniz Yandex Toloka’ya üye olmak oldukça kolay. Yandex Toloka web sitesine girerek ana sayfa da bulunan katıl butonuna basmalısınız. Ardından Yandex hesabınız ile giriş yapıp klasik bir profil oluşturarak üyelik işleminizi tamamlarsınız.

Üyelik işlemini tamamladığınıza göre artık Yandex Toloka ile nasıl para kazanılır? Bunun cevabını öğrenebilirsiniz. Yandex Toloka ile para kazanmanın iki farklı yolu var; ücretli görevler yapmak ve tavsiye programı.

Yandex Toloka Görev Yaparak Para Kazanma

Görev yaparak para kazanma Yandex Toloka ile para kazanmanın en popüler yoludur ve birçok insan bu şekilde para kazanmaktadır. Üyelik işleminizi tamamladığınız da ana sayfanız da para kazanabileceğiniz görevlere ulaşabilirsiniz. Karşınıza çeşitli görevler çıkacaktır ve her görevin farklı yapılış şekli olacaktır. Bu nedenle yapacağınız görevleri seçerken detaylıca incelemenizi tavsiye ederiz. Görevlerin üzerinde görevi nasıl yapacağınıza dair talimatlar bulunmaktadır. Bu talimatlara uyarak görevi tamamlarsınız ve incelenmesi için gönderirsiniz. Yandex inceleme yaptıktan ve onay verdikten sonra görevin ödülünü kazanırsınız.

Görevler oldukça basit fotoğraf çekmek, soru cevaplamak ve video izlemek gibi görevlerdir. Her görevin ödülü farklıdır görevleri seçerken kazandıracağı parayı da dikkate almalısınız.

Yandex Toloka ile Yapabileceğiniz Görevler

Fotoğraf Görevleri

 • Birkaç fotoğraf arasından sizden istenileni bulma.
 • Fotoğraf düzeltme.
 • Tekrarlanan fotoğrafları bulma.
 • Fotoğraf kalitesi değerlendirme.

Video Görevleri

 • Video anahtar kelimesi bulma.
 • Video kalitesi değerlendirme.

Makale Görevleri

 • Makale yazma.
 • Makale konusu bulma.
 • Makale düzeltme.
 • Makale analizi.

Ses Görevleri

 • Ses dosyalarını metine çevirme.

Sokak Görevleri

 • İstenilen yerin fotoğrafını çekme
 • İstenilen nesnenin fotoğrafını çekme

Yandex Toloka’da bulunan görevler çoğunlukla böyle veya bunlara benzer görevlerdir. Bunlar dışında karşınıza farklı görevler gelebilir.

yandex toloka para kazanma

Yandex Toloka Tavsiye Programı

Tavsiye programı ile arkadaşlarınızı Yandex Toloka kullanmaya davet ederek para kazanabilirsiniz. Tavsiye programı ile para kazanmak için sizin referansınız ile kayıt olan arkadaşınızın Yandex Toloka’yı kullanması gerekiyor. Arkadaşınızın kazandığı paranın %5 ile %10 arasında komisyon kazanırsınız. Bazı koşullarda bu oran %20’ye kadar çıkmaktadır. Bu oran arkadaşınızın kazandığı paraya göre artmaktadır. Yani anlayacağınız sadece arkadaşlarınızı davet ederek hiçbir şey yapmadan Yandex Toloka ile para kazanabilirsiniz. Ne kadar çok arkadaşınızı davet edersiniz o kadar çok kazanırsınız.

Yandex Toloka gibi sitelere, web sitemiz de bulunan tıkla kazan siteler kısmından ulaşabilirsiniz.

(TIKLA KAZAN SİTELER)

Yandex Toloka Görev Ücretleri

Yandex Toloka ile yapacağınız görevlerin ortalama bir ücreti yoktur. Görevler 0,1 $ ile 1 $ arasında değişen miktarlarda para kazandırmaktadır. Günlük yapabileceğiniz görev sayısı sınırlıdır fakat hesap seviyeniz arttıkça yapabileceğiniz görev sayısı artmaktadır haliyle kazanacağınız para da miktarı da artacaktır. Yandex Toloka ile ayda kazanabileceğiniz para miktarı ortalama olarak 10 $ ile 100 $ arasında olabilir. Bu miktar siteye ayırdığınız zamana göre artış veya azalış gösterebilir.

Yandex Toloka Para Nasıl Çekilir?

Görevleri tamamladığınız da görevin ödülü hesap bakiyenize yatacaktır. Yandex Toloka kullanıcılara paralarını çekebilmeleri için çeşitli seçenekler sunuyor. Paranızı PayPal, Payoneer, Skrill veya Papara ile çekebilirsiniz. Minumum ödeme eşiği seçtiğiniz para çekme seçeneğine göre değişmektedir. PayPal minumum ödeme eşiği en düşüğüdür yalnızca 0.02 $’dır. Skrill de bu eşik 1 $, Payoneer de ise 20 $’dır.

Yandex Toloka Taktikleri

Sizlere Yandex Toloka ile kazanacağınız parayı arttıracak birkaç taktik vereceğiz.

Görevleri seçerken talimatları detaylıca okuyun ve en kârlı görevleri seçin. Örneğin ödülü 0,08 $ olan bir görevi yapmak 2 saat sürebilir fakat ödülü 0,02 $ olan bir görev yalnızca 5 dakika sürebilir. Bu durum da 4 tane 5 dakikalık görev yapmanız daha mantıklı olacaktır.

Aynı anda birden fazla görev almayın. Yalnızca bir görev alın ve o göreve odaklanın görevi tamamladıktan sonra diğer görevleri alın.

Hafta sonları Yandex Toloka’ya fazla yüklenme olduğu için iyi ödül veren görevlerin sayısı oldukça azdır bu nedenle hafta içi çalışmanız iyi fırsatları yakalamanız adına çok daha iyi olacaktır.

Yandex Toloka Güvenilir Mi?

Yandex Toloka ünlü Rus arama motoru olan Yandex’in oluşturduğu yasal bir platformdur. Kullanıcıların Yandex Toloka hakkında yaptıkları olumsuz yorumların sayısı yok denecek kadar az ve kullanıcılar ödemelerini sorunsuz şekilde alabilmektedir. Bu nedenle Yandex Toloka’nın güvenilir bir platform olduğunu söyleyebiliriz.

Sonuç

Gün için de yeterince boş vaktiniz varsa ve bu vaktinizi para kazandırarak değerlendirmek istiyorsanız. Yandex Toloka iyi bir seçenek olabilir. Bu yazımız da Yandex Toloka ile para kazanmak için bilmeniz gereken bütün bilgilere yer verdik. Siz de Yandex Toloka ile para kazanmak istiyorsanız önünüz de hiçbir engel yok. Bol kazançlar.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir