Dlive Para Kazanma

Dlive para kazanma konusunda etkili bir olanak sunuyor. Bu konuda sizlere bu uygulamada nasıl kazanç elde edileceğinden bahsedeceğiz.

2017 yılında kurulan bir uygulama olan Dlive, web üzerinden canlı yayın yapmaya olanak tanıyan bir hizmete ev sahipliği yapıyor. Dünya çapında hizmet sunan ve ülkemizde de pek çok yayıncı tarafından tercih edilen bu platform, BitTorrent tarafından geliştiriliyor. 2018 yılının Eylül ayında faaliyetlerine kaldığı yerden devam eden yazılım, sunduğu pek çok ayrıcalık sebebiyle bazı içerik üreticilerinin mekanı haline geldi. Sunulan özelliklerden birisi de uygulama üzerinde gelir elde etme olanağının bulunması.

Dlive Partnerlik Şartları

Dlive ile para kazanmak için Dlive partnerlik şartlarını sağlamanız gerekmektedir. Peki Dlive partnerlik şartları nelerdir? Dlive para kazanmak için bir hesabınız yoksa öncelikle hesap oluşturmalısınız. Dlive hesap oluşturmak oldukça basittir. Dlive web sitesine veya uygulamasına girerek sağ üst köşede ki Kaydol butonuna basarak kayıt olabilirsiniz. Kayıt olmak için klasik bir kayıt formu dolduracaksınız bu nokta da önemli olan tek şey telefon numaranızı sisteme girmektir.

Kayıt olduğunuza göre artık Dlive partnerlik şartlarını öğrenebilirsiniz. Dlive üzerinde 2 farklı tip partnerlik seçeneği vardır, bunlar; iş ortağı ve onaylı iş ortağıdır. İkisinin de şartları farklıdır. Dlive para kazanmak için bu şartları yerine getirmelisiniz.

Dlive İş Ortağı Şartları

 • En az 200 takipçiye sahip olmak.
 • En az 2 kere yayın yapmak.
 • Twitter’da Dlive’ı takip etmek.
 • Dlive topluluk kuralları ve karşılama mektubunu onaylamak.

Dlive Onaylı İş Ortağı Şartları

 • En az 1.000 takipçiye sahip olmak.
 • En az 20 aboneye sahip olmak.
 • 15 gün içerisinde en az 15 saat yayın yapmak.
 • Bir ay içerisinde 5 benzersiz kanal barındırmak.

Dlive Para Kazanma

Dlive Para Kazanma Yolları

Dlive ile para kazanmanın çeşitli yolları vardır. Ancak Dlive para kazanmak için öncelikle uygulama için de limon kazanmalısınız ardından bu kazandığınız limonları paraya dönüştürebilirsiniz. Dlive’ın en önemli avantajı ise diğer platformların aksine kazançlarınızdan sıfır kesinti yapar. Dlive para kazanma yolları;

Dlive Bağışlar

Dlive uygulamasında insanlar sizi izlerken size bağış yapabilirler. İzleyiceleriniz size bağış olarak limon gönderirler. Peki limon kaç TL siz de bu sorunun cevabını merak ediyorsanız. 1 limon 0,0012 $ denk gelmektedir. Yani bir dlive limon 0,20 TL yapmaktadır. İzleyicileriniz size 1 adet e 10.000 adet arasında limon bağışlayabilir.

Dlive üzerinden bağış ile para kazanmak istiyorsanız partnerlik şartlarını yerine getirmenize gerek yoktur. Yayıncılarının gelirlerinin büyük bir kısmı bağışlardan gelmektedir.

Dlive Abonelikler

İzleyicilerin size abone olabilmesi için Dlive partnerlik şartlarını sağlamanız gerekiyor. İzleyicileriniz size abone olduktan sonra aylık olarak abonelik ücreti öder. Dlive abonelik ücreti aylık yaklaşık olarak 300 limondur bu ise 3.50 $’a denk gelmektedir. Yani size abone olan her kullanıcı için 56 TL kazanırsınız. Abonelerinize ek özellikler vermek daha çok abone çekmenize yardımcı olabilir.

Dlive Yayın İzleyerek Para Kazanma

Pek çok kullanıcı Dlive üzerinden yayın izleyerek nasıl kazanç elde edileceğini araştırabilir. Dlive ile para kazanmanın en hızlı yolu olmasa da en kolay yolu Dlive yayın izleyerek para kazanmaktır. Diğer yayıncıları izleyerek saatte bir kaç dolar kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken yalnızca herhangi bir yayına girmek ve yayının altında zamanlayıcı bulunan hazine açılana kadar yayını izlemek. Hazine açıldığında ortalama olarak 1 ile 5 arasında limon kazanabilirsiniz.

Dlive, az önce de bahsetmiş olduğumuz gibi bir yayın platformudur. İzleyiciler, yayın izleyerek yayıncıyı destekleyebiliyor. Aslına bakarsak izleyiciler, bu platform üzerinden çok fazla gelir elde edemiyor. Bu konuda yapılması gereken şey yayıncı olup izleyici kitlesine sahip olmak. Yani bir yayıncının izleyici kitlesi ne kadar büyük ise o yayıncının para kazanma potansiyeli de o kadar artıyor. Kısacası para kazanmak için izleyici değil, yayıncı olmak işinizi çok daha kolaylaştıracaktır.

Dlive Ne Kadar Kazandırıyor?

İnsanların Dlive konusunda merak ettiği detaylardan birisi ne kadar para kazanıldığı. Bu durum tamamen yayıncının kitlesine bağlı bir durum. İzleyici sayısı arttıkça para kazanma ihtimali de artar. Yayıncının gelir elde etmesi için izleyicinin bağışta bulunması gerekiyor. Limon, dondurma, elmas, ninjaghini ve ninjet nesneleri hediye olarak verilebiliyor. Nesnelerin değerleri şu şekilde belirtilmiş durumda:

 • Limon -> 1
 • Dondurma -> 10
 • Elmas -> 100
 • Ninjaghini -> 1.000
 • Ninjet -> 10.000

dlive para kazanma

Dlive Para Hesaplama

Dlive para kazanma konusunda insanlar, bir limonun kaç TL olduğunu merak edebilir. Limon fiyatı 0,012 dolar olarak yer alıyor. TL’ye çevirdiğimizde karşımıza 0,2 TL çıkıyor. Yani 1 limon 20 kuruş olurken 10 limon 2 TL, 100 limon ise 200 TL oluyor. En pahalı hediye olan ninjet hediyesini almak için ise 10.000 limon yani 20.000 TL gerekiyor.

Dlive Para Çekme

Hesabınız da yeterince limon biriktiğinde artık bu limonları parayı dönüştürüp çekebilirsiniz. Kazandığınız parayı çekmek için öncelikle uygulamanın sağ üstünde bulunan profil simgesine tıklayın ve Ödeme Al seçeneğini seçin. Ardından dönüştürmek istediğiniz limon sayısını girin. Ödemelerinizi PayPal veya banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

Limonlarınızı nakit paraya çevirirken bilmeniz gereken şey bu işlemi yapabilmek için en az 2.000 limonunuzun olmalıdır. 2.000 limon 24 $’a denk gelmektedir. Anlayacağınız hesabınızdan para çekebilmek için hesap bakiyeniz en az 24 $ olmalıdır.

Sonuç

Binlerce insan Dlive üzerinden yayın yaparak para kazanıyor. Sizin de insanların sizi izlemesini sağlayacak yetenekleriniz varsa Dlive ile para kazanmanız mümkün. Bu yazımız da Dlive para kazanmak isteyenler için bilmeleri gereken bütün bilgileri verdik. Bol kazançlar.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir