Matematik Sorusu Çözerek Para Kazanın

Matematik sorularını çözebiliyor musunuz? Cevabınız evet ise sizde matematik sorusu çözerek para kazanabilirsiniz. Matematik becerilerinizi kullanarak başka insanların çözemediği matematik sorularını çözerek para kazanmanız mümkün. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey bir bilgisayar ve internet bağlantısıdır. Günümüz de birçok insan matematik sorusu çözerek para kazanmakta Peki matematik sorusu çözerek nasıl para kazanılır, hangi siteler üzerinden kazanılır sizler de bunu öğrenmek istiyorsanız yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Keyifli okumalar.

Matematik Sorusu Çözerek Nasıl Para Kazanılır?

Matematik insanların büyük çoğunluğunun yapmakta zorlandığı bir derstir. Matematik ile eğitim ve öğretim hayatımızın neredeyse her yerinde karşılarız ve doğrusunu söylemek gerekirse bir çoğumuz yapmakta zorlanırız. İşte bazı web siteleri matematik sorularını çözmekte zorlanan insanlar için sorularını bu sitelere atıp uzmanlara çözdürme olanağı sağlıyor. Siz de matematik becerilerinize güveniyorsanız başkalarının yapamadığı matematik sorularını çözerek ve çözümleri onlara göndererek para kazanabilirsiniz. Bunun dışında online matematik dersi vererek de para kazanabilirsiniz. Bu web sitelerinin bazıları uzmanlık isterken bazıları uzmanlık istememektedir. Hepsinin farklı işleyişleri, farklı kabul süreçleri vardır. Siz de yazımızın devamında bahsedeceğimiz web sitelerinden kendiniz için en uygununu seçerek matematik sorusu çözerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

soru çözerek para kazanma

Soru Çözerek Para Kazanılan Siteler

Matematik soruları çözerek veya internet üzerinden matematik dersi vererek para kazanabileceğiniz siteler;

Study

Study.com, Matematik uzmanlarına web sitelerine katılmaları ve matematik dersinde zorlanan öğrencilere online olarak yardımcı olmaları için para ödeyen bir web sitesidir. Sitenin sizden beklentisi sorular elinize ulaştığın da en kısa sürede cevaplamanız. Unutmayın öğrenciler soruları yapamadıkları için size gönderiyorlar bu nedenle soruları çözerken oldukça açıklayıcı, öğrencilerin anlayabileceği şekilde çözmelisiniz. Soruları çözerken oldukça dikkatli fakat hata yaparsanız da endişelenmeyin çünkü çözümünüz öğrenciye teslim edilmeden önce Study ekibi tarafından incelenecektir herhangi bir sorun yoksa öğrenciye teslim edilecektir.

Study’de matematik sorusu çözerek para kazanmak istiyorsanız matematik, diferansiyel denklemler, cebir, geometri ve trigonometri alanlarında yeterince iyi olmalısınız. Study’de ödemeler aylık olarak yapılır ve rahatlıkla banka hesabınıza geçirebilirsiniz. Study milyonlarca kişi tarafından sorunsuz şekilde kullanılmaktadır siz de rahatlıkla güvenebilirsiniz.

Kunduz

Kunduz, öğrencilerin yapamadıkları veya farklı çözüm teknikleri aradığı soruları çözerek para kazanabileceğiniz yerli bir platformdur. Kunduz sizlere çözdüğünüz soru başına ortalama 0,5 TL öder. Zorunlu çalışma saatleri yoktur. Çalışma saatlerinizi ve çalışma mekanınızı siz seçersiniz. Kunduz’un bünyesinde yaklaşık 10.000 eğitmen bulunmaktadır ve bugüne kadar 6 milyon soru çözülmüştür. Sizler de matematik sorusu çözerek para kazanmak istiyorsanız başvuru formunu doldurup Kunduz’a kaydolarak bu dileğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kunduz’a üyelik ücretsizdir. Ödemeler aylık olarak yapılır ve rahatlıkla banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

kunduz

Math Cash App

Math Cash App, uygulaması matematik soruları çözerek para kazanmanın en eğlenceli yoludur. Temel olarak yine matematik soruları çözerek para kazanırsınız fakat işleyiş biraz farklıdır. Math Cash uygulamasında ”aritmetik ifadeler” adlı bir oyun vardır. Aritmetik ifadeler oyununda diğer oyuncularla online yarışarak ve kazanarak para kazanabilirsiniz. Math Cash ile para kazanmak istiyorsanız matematik becerileriniz rakiplerinizden daha yüksek olmalıdır.

Bir oyuncu olarak, Math Cash uygulamasında para kazanmak için düelloya katılmalısınız. Bu düelloda 20 aritmetik ifadeyi yaklaşık 60 saniyede içinde çözmeniz gerekiyor. Fakat sadece 60 saniye içinde çözmeniz yeterli değil rakiplerinizden daha hızlı çözmelisiniz. Düelloyu kazanan puanları sahibi olur. Bu uygulama ile hem eğlenip hem para kazanabilirsiniz. Kazandığınız puanları dilediğiniz zaman nakit paraya çevirebilir ve PayPal üzerinden çekebilirsiniz.

Preply

Preply, matematik öğretmeyi seviyorsanız tam size göre çünkü Preply ile yalnızca matematik soruları çözerek değil online matematik dersi vererek de para kazanabilirsiniz. Kulağa hoş geliyor değil mi? Preply ile para kazanmak için siteye kaydolup öğretmen profilinizi oluşturmalı ve kendinize uygun gördüğünüz işlere başvurmalısınız.

Matematik seviyenize ve tecrübenize bağlı olarak saatte yaklaşık 50 dolara kadar ödeyen bazı öğretmenlik işleri vardır. Bu tür işlere göz atabilir ve başvuru yaparken kısa bir teklif mesajı yazabilirsiniz. Preply kullanıcıları ortalama aylık 2.000 Dolar kazanıyorlar. Ayrıca freelance olarak çalışırsınız yani çalışma saatlerini kendiniz belirlersiniz. Preply uluslararası bir site ve kullanıcıların ortak dili İngilizce bu nedenle matematik becerilerinizin yanında iyi bir İngilizceye de sahip olmalısınız. Ödemeleri PayPal üzerinden nakit olarak çekebilirsiniz.

Yup.com

Yup.com, dünyanın her tarafında ki öğrencilere online olarak matematik dersi verip, para kazanabileceğiniz sitelerin en popüler olanlarındandır. Yup.com öğretmen seçerken biraz titiz davranır fakat kazanacağınız para miktarıda bir o kadar iyidir. Siteye kaydolabilmek için matematik ve öğretmenlik yeterlilik sınavlarına girmeniz ve başarılı olmanız gerekmektedir. Çok sade ve kullanışlı bir arayüze sahiptir. Yup.com’da ders verebilmek için Matematik, Cebir, Diferansiyel Denklemler, İstatistik ve Geometri alanlarının en az birinde uzman olmanız ve yine iyi bir İngilizceye sahip olmanız gerekmektedir.

Yup, kullanıcılarına aylık olarak ödeme yapar. Ödemeleri PayPal veya banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

Upwork

Freelance çalışma sektörüne biliyorsanız, ‘Upwork’ adını en az bir kez duymuş olmalısınız. Şu anda dünyanın en popüler freelance platformudur. Upwork’te çalışmak için birçok alan vardır bunlardan biri ise matematiktir. Şaşırtıcı bir şekilde Upwork platformunda çok sayıda matematik işi vardır. Bunlar soru çözümü, ders anlatımı ve daha farklı şeyler olabiliyorlar.

Matematik işlerine başvurup kazanmak için Upwork’e kaydolup bir profil oluşturmanız ve iş tekliflerinde bulunmalısınız. İş teklifleri yaparken deneyim ve yeteneklerinizden bahsetmeyi unutmayın. Matematik alanında herhangi bir diplomanız veya sertifikanız varsa profilinize eklemeyi unutmayın. Kazanacağınız para yaptığınız iş sayısına ve türüne göre değişir. Ödemeleri PayPal veya banka hesabınıza rahatlıkla aktarabilirsiniz.

Upwork hakkında daha çok bilgi almak istiyorsanız ilgili yazımıza göz atmayı unutmayın. (Upwork Nedir? Nasıl Para Kazanılır?)

Matematik Sorusu Çözerek Para Kazanabileceğiniz Diğer Siteler;

  • Chegg
  • Fiverr
  • Freelancer
  • Bionluk
  • SadeceOn
  • Ödevcim
  • Armut
  • Facebook Grupları

Sonuç

Matematik soruları çözerek veya online matematik dersi vererek para kazanan milyonlarca insan var. Sizde evinizden matematik soruları çözerek para kazanabilirsiniz. Bunu yapabileceğiniz sitelerin en güvenilir ve en çok kazandıranlarına yazımız da yer verdik. Gördüğünüz gibi her sitenin farklı işleyişi var. Bu belirtiğimiz platformlar da yalnızca matematik değil diğer okul derslerinden de soru çözerek para kazanabilirsiniz. Sizler de kendinize en uygun olanını veya olanlarını seçerek matematik sorusu çözerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

 

 

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir