n11 Mağaza Açma Aşamaları

E-ticaret yaparak gelirinizi arttırmak istiyorsanız öncellikle bir e-ticaret pazarınıza ihtiyacınız vardır. 25 milyondan fazla kayıtlı müşteriye sahip olan n11 sizin için iyi bir seçenek olabilir. Siz de ürünlerinizi milyonlarca müşteriye ulaştırmak için n11 mağaza açmak istiyorsanız. Bu içeriğimiz de n11 mağaza açmak için gerekli şartlar, evraklar ve nasıl açabileceğiniz hakkında bilmeniz gereken bütün bilgilere yer verdik.

n11 Mağaza Açma Şartları

n11, mağaza açmanın diğer e-ticaret (Trendyol, Hepsiburada) pazarlarına göre daha kolay olduğu bir platformdur. Sizlerden çok fazla şartı yerine getirmenizi istemezler. Aşağıda belirttiğimiz şartları sağlayan her şirket n11 mağaza açabilir ve ürün satışı yapabilir. n11 mağaza açma şartları;

 • Şahıs veya Sermaye Şirketi
 • Banka Hesabı
 • Vergi Numarası
 • E-posta Hesabı

n11 Mağaza Açmak İçin Gerekli Evraklar

n11 mağaza açmak için gerekli evrakları sisteme eksiksiz şekilde yüklemelisiniz. n11 mağaza açmak için gerekli evraklar;

Şahıs Şirketleri İçin Gerekli Evraklar:

 • Vergi Levhası (Son bir yıl içine ait olmalıdır)
 • İmza Sirküleri (Bu belge yerine imza beyannamesi verilebilir.)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Sadece ön yüzü yeterlidir.)
 • Satıcı İlan ve İşlem Sözleşmesi (n11.com ile yapılan ticaret sözleşmedir. Başvuru ekranından ulaşabilirsiniz. Çıktısı alınarak kaşelenip imzalanmalıdır.)
 • Çalışma Mali Şart ve Prensipleri (Komisyon bilgilerinin yer aldığı belgedir. Yine başvuru ekranından ulaşılabilirsiniz. Çıktısı alınarak kaşelenip imzalanmalıdır.)

Sermaye Şirketleri ve Adi Ortaklıklar İçin Gerekli Evraklar:

 • Vergi Levhası (Son bir yıl içine ait olmalıdır.)
 • İmza Sirküleri (Noter onaylı, ıslak imzalı ve güncel tarihli olmalıdır.)
 • Güncel Faaliyet Belgesi (Kayıtlı olduğunuz ticaret sicil müdürlüğünden alabilirsiniz, son 6 içerisinde alınmış olmalıdır.)
 • Kuruluş Ticaret Sicil Gazetesi
 • İmza Sirküleri
 • Ortaklık Sözleşmesi (Sadece adi ortaklık şirketleri başvuruları için geçerlidir.)
 • Satıcı İlan ve İşlem Sözleşmesi (n11.com ile yapılan ticaret sözleşmedir. Başvuru ekranından ulaşabilirsiniz. Çıktısı alınarak kaşelenip imzalanmalıdır.)
 • Çalışma Mali Şart ve Prensipleri (Komisyon bilgilerinin yer aldığı belgedir. Yine başvuru ekranından ulaşılabilirsiniz. Çıktısı alınarak kaşelenip imzalanmalıdır.)

Belirttiğimiz evrakları sisteme eksiksiz şekilde yükleme özen gösteriniz. Herhangi bir yanlışlık olursa n11 mağaza açma süreniz uzayacaktır.

n11 Mağaza Nasıl Açılır?

n11 Mağaza Nasıl Açılır?

E-ticaret yaparak satışlarınızı arttırmak için n11 mağaza açmak istiyorsanız size n11 mağaza nasıl açılır adım adım anlattık. n11 mağaza nasıl açılır;

 1. n11 internet sitesine girerek en alt kısımda bulunan “Mağazalar” başlığının altında yer alan “Ücretsiz Mağaza Aç ” butonuna tıklayın.
 2. Karşınıza üyelik bilgileri adlı bir sayfa çıkacaktır. Bu kısımda bir kullanıcı adı ve şifre belirlemeniz gerekmektedir. Formda gerekli bilgileri girdikten sonra son aşama olarak üyelik türünü belirlemeniz gerekmektedir. Mağazanızı şahıs veya sermaye şirketi olarak açabilirsiniz. Şahıs şirketi ise şahıs seçeneği, sermaye şirketi veya adi ortaklık ise ikinci seçeneği seçmeniz gerekmektedir. Formu tamamladıktan sonra en altta bulunan “İş birliği ve İlan Sözleşmesi Koşullarını okudum ve kabul ediyorum.” işaretledikten sonra ”Üye Ol” butonuna tıklayarak ilk aşamayı tamamlarsınız.
 3. Üyelik bilgilerini girerken kullandığınız e-posta adresine girip gönderilen aktivasyon bağlantısına tıklanıp hesap aktif edilir. Artık belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz.
 4. Bu adımı da tamamladıktan sonra sırada ki adım evrak yükleme aşamasıdır. Yüklemeniz gereken belgelere şirket türünüze göre farklılık göstermektedir. Yazımız da şirket türlerine göre yüklemeniz gereken belgelerin neler olduğuna erişebilirsiniz.
 5. Gerekli bütün evrakları eksiksiz olarak yükledikten sonra ”Evrakları Onayla Gönder” adlı buton aktif hale gelir, gelmiyorsa bir yerde yanlış yapmışsınızdır. Bu butona tıklayarak n11 mağaza açma başvurunuz tamamlanmış olur.
 6. Başvurunuzu tamamladıktan sonra n11 tarafından başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığı size e-posta ya da sms ile size iletilir. Onay süreci ortalama 1 ile 3 gün arasında sürmektedir, fakat bazen daha da uzayabiliyor. Başvurunuz onaylanmadı ise endişelenmeyin n11 ekibi neyi eksik yaptığınız ve ne yapmanız gerektiği hakkında sizi bilgilendirecektir.
 7. Başvurunuz onaylandıktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz ile n11’e girerek, ürünlerinizi satışa çıkarabilirsiniz.

n11 Mağaza Açma Ücretli mi?

n11 mağaza açmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Anlayacağınız n11 mağaza açmak ücretsizdir. Fakat n11 ile ürün satışı yapmak istiyorsanız ilk 1.000 ürün için ürünleri satışa koymak ücretsizdir. Bu sayının üzerine çıkarsan bir ürün yükleme paketi almalısınız.

n11 Mağaza Ürün Yükleme Türleri ve Fiyatları Nedir?

n11 ürün yükleme

E-ticaret yapmak için n11 mağazası açtıysanız n11 ilk 1.000 ürün yüklemesi için sizden herhangi bir ücret almaz bunun üzerine çıktığınız da bir ürün yükleme paketi satın almalısınız. n11 ürün yükleme paketleri;

 • Mini Paket: 100 adet ürün yükleme hakkınız vardır. Fiyatı aylık 8 TL ve ek olarak yüklediğiniz ürün başına 0,08 TL ödersiniz.
 • Standart Paket: 500 adet ürün yükleme hakkınız vardır. Fiyatı aylık 40 TL ve ek olarak yüklediğiniz ürün başına 0,08 TL ödersiniz.
 • Pro Paket: 1.000 adet ürün yükleme hakkınız vardır. Fiyatı aylık 80 TL ve ek olarak yüklediğiniz ürün başına 0,08 TL ödersiniz.
 • Mega Paket: 5.000 adet ürün yükleme hakkınız vardır. Fiyatı aylık 400 TL ve ek olarak yüklediğiniz ürün başına 0,08 TL ödersiniz.
 • Ultra Paket: 10.000 adet ürün yükleme hakkınız vardır. Fiyatı aylık 800 TL ve ek olarak yüklediğiniz ürün başına 0,08 TL ödersiniz.

Satışa sunduğunuz ürün sayısı 1.000 adedin üzerine çıktığın da ürün yüklemek için bu paketlerden herhangi birisini satın almalısınız. Ancak sadece satın almak ile bitmiyor bir paket satın almış olsanız dahi yüklediğiniz her ürün için 0,08 TL ödersiniz. Dikkat etmeniz gereken bir başka hussus ise paketlerin aylık olmasıdır. Ay sonunda tekrar bir paket satın almalısınız. Bununla uğraşmak istemiyorsanız otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz.

n11 Komisyon Oranları

KategoriKomisyon Oranı
Anne ve Bebek Ürünleri%14 - %20
Aksesuarlar%5 - %10
Elektronik Ürünler%5 - %10
Kitaplar%4 - %15
Kozmetik ve Kişisel Bakım Ürünleri%15
Mücevher ve Saat%5 - %20
Otomotiv Ürünleri %5 - %11
Oyuncaklar%5 - %15
Spor ve Outdoor Ürünleri%6 - %15

Ürün fiyatlarınızı belirlerken ödemeniz gerek komisyon miktarlarını ihmal etmeyin.

Neden n11 Mağaza Açmalıyız?

Birçok insan mağaza gelirlerini arttırmak için e-ticaret’e yöneliyor ve bir sanal mağaza açmaları gerekiyor. Peki bunun için neden n11.com’u seçmeliyiz, avantajları nelerdir;

n11, 25 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir. Bu da ürünlerinizi çok daha fazla kişiye ulaştırmanıza ve haliyle satışlarınızın artmasını sağlayacaktır. Bununla beraber n11 size daha çok müşteriye ulaşmanız için çeşitli reklam olanakları sunar. Sizler de platform için de yer alan reklam alanlarına ilan vererek ürünlerinizi daha çok potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz. n11 platformunda ürün yüklemek de oldukça basittir ve Excel ile toplu şekilde ürün yükleyebilirsiniz. Hemen hemen her kargo firması ile anlaşması olan n11 sattığınız ürünleri daha uygun fiyatlara kargolamanızı sağlar. Ayrıca n11 mağaza açarak yurt dışını da ürün satışı da yapabilirsiniz. n11 mağaza açan üyelerine sunduğu en iyi avantajlardan birisi ise ürünlerini ücretsiz şekilde profesyonel fotoğraflarını çekmeleridir. Kaliteli fotoğraflar potansiyel müşteriler için ürünlerinizi daha çekici kılacaktır. Son olarak n11 güvenilir bir platform olduğundan dolayı müşterilerin size güvenmesini de sağlayacaktır. Herhangi bir müşteri özel web sitesi olan bir satıcıdan ürün almaktansa n11 güvencesiyle sizden ürün satın alacaktır. Gördüğünüz üzere n11 mağaza açmak için birçok sebebiniz var.

Sonuç

Sizler de E-ticaret yaparak gelirlerinizi artırmak istiyorsanız. n11 ile bu dileğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Artık n11 mağaza açma hakkında gerekli bütün bilgilere sahipsiniz. Siz de Türkiye’nin en iyi E-ticaret pazarlarından birinde mağaza açarak milyonlarca potansiyel müşteriye erişebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir