Peopleperhour Nedir? Peopleperhour Para Kazanma

Peopleperhour para kazanma pek çok insanın araştırdığı bir konu, nedeni ise artık freelance (serbest) çalışan insan sayısının gitgide artmasıdır. Teknolojinin de gelişmesi ile artık insanlar iş yerlerine gitmektense evlerinden freelance çalışarak gelir elde ediyorlar. Bu içeriğimiz de bir freelance çalışanlar ile firmaları aynı çatı altında buluşturan Peopleperhour ile nasıl para kazanılır? ve Peopleperhour yorumlarımıza yer verdik.

Peopleperhour Nedir?

Nasıl para kazanabileceğinizden bahsetmeden önce kısaca Peopleperhour nedir? bundan bahsedelim. Peopleperhour “Alıcılar” olarak bilinen firmalar ile “Satıcılar” olarak bilinen freelance çalışanları buluşturan bir platformdur. Firmalar metin yazarlığı, logo tasarımı, çeviri gibi daha bir çok iş için Peopleperhour üzerinden freelancerlar ile anlaşırlar.

Xenios tarafından kurulan İngiletere merkezli Peopleperhour günümüz de 150 den fazla ülke de 50.000 den fazla freelance çalışan bulunduran en popüler freelance platformlardan biridir.

Peopleperhour para kazanma

Peopleperhour Nasıl Para Kazanılır?

Peopleperhour para kazanma için bizlere çok kolay yollar sunmaktadır. Firmalar ile iletişim kurmak oldukça basittir ve her an aklınıza takılan soruları sorabileceğiniz 7/24 aktif olan bir canlı destek hattına sahiptir. Peopleperhour para kazanmak için yapmanız gerekenler;

Kayıt Olma

Freelance olarak çalışıp para kazanabilmek için öncelikle Peopleperhour web sitesine girerek sağ üste bulunan “Üye Ol” seçeneğine basmalısınız ardından “Satıcı” seçeneğini seçerek kayıt olmalısınız. Yazımızda daha önce de belirttiğimiz gibi freelancerlar satıcılar olarak adlandırılmaktadır. Peopleperhour kayıt olmak oldukça basittir, karşınıza çıkan üyelik formuna adınız, soyadınız, ve mail adresinizi girmeniz yeterli olacaktır. Bunun dışında doğrudan Facebook ile de kayıt olabilirsiniz.

Profil Oluşturma

Peopleperhour’a kayıt olduğunuza göre sırada bir profil oluşturmanız gerekecek. İnsanlar profil oluşturmak için pek özenmese de freelance çalışmanın en önemli noktasının profil hazırlamak olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bir firma sizden iş satın almadan önce profilinizden sizi incelemek isteyecektir. Bu nedenle özenle hazırlanmış bir profil satışlarını büyük ölçüde artıracaktır. Profiliniz de bulundurmanız gerekenler;

  • Profil Fotoğrafı
  • Biyografi
  • Çalışma Alanlarınız
  • Önceki Projeleriniz
  • Tecrübe ve Deneyimleriniz

Öncelikle profiliniz de kesinlikle bir profil fotoğrafı bulundurmanızı tavsiye ederiz bu müşterilerin size güvenmesini kolaylaştıracaktır. Biyografi kısmında ise eğitim durumunuz vs gibi kısaca kendinizden bahsedebilirsiniz. Çalışma alanların da hangi alanlarda hizmet vereceğinizi belirtmelisiniz birden fazla alanda hizmet verebilirsiniz. Hizmet verdiğiniz alanda varsa önceki projelerinize yer verebilirsiniz. Son olarak çalışma alanınız hakkında tecrübeleriniz, deneyimleriniz, sertifikalarınız ve diplomanıza yer verebilirsiniz. Daha önce de söylediğimiz gibi Peopleperhour para kazanma istiyorsanız iyi bir profil olmazsa olmazdır.

Profilinizi tamamladığınıza göre artık Peopleperhour’dan para kazanmak için çalışmaya başlayabilirsiniz. Peopleperhour iş almanın iki farklı yolu vardır; bir hizmet oluşturabilirsiniz ve iş verenler bu hizmeti satın alır ya da var olan iş ilanlarına başvurabilirsiniz iş veren sizi kabul eder.

Hizmet Oluştur

Hizmet oluşturma Fiverr’daki konsepte çok benzer. Öncelikle hizmetin başlığını belirlemelisiniz örneğin “Sizin için Türkçe – İngilizce çeviri yapabilirim” başlıklarınız firmaların ilgisini çekmelidir.

Başlık belirledikten sonra işi kaç gün de teslim edeceğinizi belirlemeniz gerekiyor. Bunu proje büyüklüğüne göre belirleyebilirsiniz.

Teslim edeceğiniz gün sayısını belirledikten sonra hizmetinizin hangi kategoride olduğunu seçmelisiniz. Örneğin logo tasarımı yapıyorsanız kategori seçiminiz şöyle olmalıdır; Grafik Tasarım > Logo Tasarımı.

Sırada ki adımda anahtar kelime belirlemeniz gerekiyor. Fiverr’da olduğu gibi anahtar kelime ekleyebileceğiniz bir kısım var. Bu kısım firmalara yaptırmak istediği işi Peopleperhour arama motorunda arattığın da onların karşınıza çıkmasını sağlamakta bu nedenle anahtar kelimeleri iyi seçmelisiniz. Örneğin çeviri işi için anahtar kelimeleriniz; tercümanlık, çeviri, tr-ing çeviri gibi şeyler olabilir.

Anahtar kelimeleri belirledikten sonra hizmetiniz için resim eklemelisiniz. Bu resimler hizmette olan becerilerinizi gösteren resimler olmalıdır. Örneğin logo tasarımı alanında hizmet verecekseniz daha önce tasarladığınız logo resimlerini kullanabilirsiniz.

Bu adım da artık hizmetinizi açıklamanız gerekmektedir. Bu açıklama iş verenin ilgisini çekmelidir. Hizmet hakkında aklınız da bulunan fikri veya tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

Son olarak hizmetinize bir fiyat belirlemeniz gerekiyor. Bunun dışında hizmetiniz de revize hakkı var mı? Erken teslim şansı var mı? gibi seçenekleri de belirleyebilirsiniz.

peopleperhour para kazanma

İş İlanlarına Başvurmak

Peopleperhour para kazanmanın bir diğer yolu ise iş ilanlarına başvurmaktır. Hizmet oluşturmanın aksine iş verenler size değil siz iş verenlere gidersiniz. İş verenler hizmet almak istedikleri konu hakkında bir iş ilanı açar siz de bu iş ilanına başvuruda bulunursunuz.

Başvuru sırasında ilan detaylarını dikkatlice inceleyin daha sonra ilan hakkında iş verenin neden bu işi size vermesi gerektiğini açıklayan, bir açıklama yazmanız gerekiyor. Bu açıklamaya o iş ile alakalı daha önce yaptığınız örnekleri ekleyebilirsiniz. Ardından işi ne kadara yapacağınızı belirlemeniz gerekiyor ve son olarak iş hakkında aklınız da herhangi bir soru var ise bunu sormanız başvuru için yeterli olacaktır.

Peopleperhour Güvenilir Mi?

Peopleperhour kesinlikle güvenilir bir platformdur. Dünyanın dört bir yanından freelancer çalışmak için bu platformu tercih etmektedir. Ayrıca büyük firmalar da bir çok işini bu platform üzerinden yaptırmaktadır. Son olarak Peopleperhour ile para kazanan yüzbinlerce kişini var olduğunu söyleyelim.

Peopleperhour Para Çekme

Peopleperhour para çekme işlemi çok kolaydır. Hesabım kısmına gelerek “Ödeme” seçeneğini seçin arından “Para Çekme” butonuna basın. Paranızı çekmek için bir çok farklı seçeneğiniz vardır. Paranın hesabınıza geçme süresi yaklaşık olarak 1 iş günü sürmektedir. Peopleperhour para çekme seçenekleri;

  • PayPal
  • Banka Havalesi
  • Skrill
  • Payoneer

Sonuç

Günümüz de artık bir çok kişi freelance çalışarak gelir elde etmekte. Siz de evden para kazanmak istiyorsanız freelance çalışmak tam size göre, freelance çalışabileceğiniz platformlardan birisi Peopleperhour hakkında merak edilen soruları cevapladık. Sizler de yeteneklerinizi Peopleperhour aracılığıyla değerlendirerek para kazanabilirsiniz.

Freelance olarak çalışıp para kazanabileceğiniz bir başka platform olan Upwork ile para kazanmak istiyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz. (Upwork Nedir? Nasıl Para Kazanılır?)

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir