Wattpad Para Kazanma | Güvenilir Mi?

Wattpad, bir hikaye anlatma platformu olarak bizlerin karşısına çıkıyor. 90 milyonun üzerinde kullanıcıya ev sahipliği yapan platform, yalnızca hikaye anlatma sitesi olarak yer almıyor. Bununla beraber anlatılan hikayeler kitap olarak basılabiliyor ya da Wattpad’ın kendi stüdyolarında film veya dizi olarak çekilebiliyor. Pek çok kişi Wattpad para kazanma olayının nasıl gerçekleştiğini merak edebiliyor. Bu konuda Wattpad ile beraber nasıl para kazanılacağını anlatacağız.

Wattpad Para Kazanılır mı?

Wattpad para kazanma olarak kullanıcılara bazı yöntemler sunuyor. Wattpad para kazanılır mı? sorusuna cevap olarak evet diyebiliriz, Wattpad’den para kazanmanız mümkün. Yazarlar, istedikleri yazılarını ücretli hikaye şeklinde ayarlayabiliyor. Bu yazılar, ücretli yazı olarak ayarlandıktan sonra okurlar, yazıyı okumak için belirli miktarda jeton ödüyor. Jeton, para ile alınan bir sanal para birimi olurken yazarlar, jetonu gerçek paraya dönüştürerek getiri elde ediyor. Jeton ile ücretli hikaye okuma konusunda okurlara iki farklı seçenek sağlanıyor. Bunlardan birisi tek bölüm açma olurken bir diğeri tüm bölümleri aktif etme olarak açıklanabilir. Okurlar, bu şekilde yazarlara destek sağlayarak onların bu şekilde gelir elde etmelerine imkan sağlıyor.

Wattpad Para Kazanma

Wattpad ile ilgili şu bilgiyi de vermeden geçmeyelim. Okurlar, Wattpad ile birlikte jeton almak için jeton mağazasından faydalanıyor. Bu mağarada farklı miktarlarda jeton satışları yer alıyor. Bir kullanıcı, kendine en uygun jeton miktarını seçerek o jetonların ücretini ödeyebilir. Jeton fiyatlarını şu şekilde açıklayabiliriz:

  • 9 jeton -> 0,99 dolar
  • 66 jeton -> 3,99 dolar
  • 120 jeton -> 6,99 dolar
  • 230 jeton -> 10,99 dolar

Bu konuda yazarların merak ettiği hususlardan birisi her jeton için kaç dolarlık kazanç elde edileceği olmakta. Öncelikle her bir bölümün 3 jeton olduğunu dile getirelim. Her bölüm, sözcük sayısına göre belirleniyor. Yani bir hikayenin uzunluğu arttıkça tüm bölümlerin yani toplam jeton fiyatı da artıyor. Buna ek olarak komisyon konusunda da bilgi alınmalı. Bununla ilgili detaylı bir bilgiye rastlamadık fakat jetonlardan bir miktar komisyon alındığını düşünüyoruz. Ayrıca şu bilgiyi de verelim ki bu sistem şu anda İngilizce, İspanyolca, Almanca, Filipince, Fransızca ve Endonezce dillerinde mevcut. Yani Türkçe yazılan hikayeler için şimdilik bu özellik aktif değil.

Wattpad Kitap Yazarak Para Kazanma

Wattpad para kazanma hakkında şunu bilmek gerekiyor ki bu uygulamada gelir elde etmenin tek yolu dijital ortamda kitap yayınlayıp jeton ile bölümleri açmak değil. Bunun yanı sıra farklı yollarla da gelir elde etmek mümkün olmakta. Şunu ifade edelim ki bu uygulamayı kullanarak para kazanma konusunda yapılabilecek şeylerden birisi kitap yazarak gelir elde etmek. Kendi hikayesini yazıp bu sitede paylaşan bir kullanıcı, belirli kriterleri gerçekleştirdiğinde kitap satışından para kazanmaya başlıyor. Firma, ilgi gören bazı hikayeleri kitap olarak basıp kendi komisyonunu alarak yazarın bu alanda para kazanmasında etkili oluyor. Yani şunu belirtmeliyiz ki dijital ortamda yazılan bir hikaye, kitap baskısına dönüşebiliyor.

Wattpad konusunda belirtmemiz gereken bir diğer şey dizi ve film olayı olmakta. Yazarlar, yazdığı bir hikaye sonucunda eğer hikaye çok beğenilirse yani okurların ilgi odağı haline gelirse Wattpad stüdyolarında çekimi yapılabiliyor. Tabii çekimi uygun hikayelerin bu şekilde yapıldığını ifade edelim. Bu konuda etkili bir hizmet sunan Wattpad ile birlikte kendi yazdığınız bir senaryonun film ve dizi olarak karşınıza çıkması sizi memnun edebilir. Bu alanda da telif ücreti alarak gelir modeli oluşturabiliyorsunuz. Wattpad para kazanma ile ilgili bu gibi yöntemlerle yazarları mutlu etmeye ve onların iyi bir getiri elde etmesine imkan tanımaya gayret ediyor.

Wattpad Güvenilir mi?

Wattpad uygulaması, yazarlara kendi hikayelerini paylaşma ve geniş bir okuyucu kitlesiyle etkileşim kurma imkanı sunan popüler bir platformdur. Ancak, platformdan para kazanmak konusunda bazı önemli gerçekleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Wattpad üzerinden gelir elde etmek, hızlı ve garantili bir yol değildir. Başarılı olmak için yüksek kaliteli, ilgi çekici ve orijinal içerikler üretmek, okuyucu kitlesi oluşturmak ve zaman içinde kendinizi kanıtlamak gereklidir.

Tüm bu hususlar göz önünde bulundurulduğunda, Wattpad üzerinden para kazanma potansiyeli mevcut olsa da, başarılı olmanın garantili bir yolu olmadığını bilmek önemlidir. Uygulamanın kullanım koşullarını ve politikalarını inceleyerek adımlarınızı atmaktan kaçınmayın.wattpadparakazanma

Sonuç

Sadece yazı yazarak Wattpad para kazanmakta olan binlerce insan var. Boş zamanlarınız da Wattpad’de yazarlık yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Artık Wattpad nasıl para kazanılır? sorusunun cevabını biliyorsunuz. O halde ne duruyorsunuz insanların ilgisini çekecek hikaye yazarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir