Airdrop Coin Kazanma 2022

Airdrop coin kazanmak evden para kazanmak isteyenler için güzel bir fırsattır. Airdrop ücretsiz olarak dağıtılan yeni coinlerdir. Çeşitli kripto para firmaları yeni çıkardıkları coinlerin tanıtımını yapmak için insanlara ücretsiz şekilde veya çeşitli görevler karşılığında airdrop coin verirler. Bu yazımızda; Airdrop nedir? Nasıl airdrop coin kazanılır? gibi merak edilen soruları cevaplandırdık. Keyifli Okumalar.

Airdrop Nedir?

Aidrop kabaca açıklamak istersek havadan para yağması anlamında gelmektedir. Daha genel açıklaması kripto para firmalarının yeni çıkardığı kripto para birimlerini pazarlamasını yapmak için üyelerinin cüzdan adreslerine gönderdiği kripto paralardır. Ana fikir, yeni çıkan kripto paraları yüzlerce veya binlerce farklı cüzdan adresine göndererek ve alıcıların kripto para birimine katılmaya daha meyilli olmasını sağlamaktır. Bir Airdrop coin kazandıktan sonra yaklaşık 1-3 ay arasında cüzdanınıza gelmektedir. Dilerseniz hemen satarsanız dilerseniz değerinin artması için cüzdanınızda bekletirsiniz. Değerleri bazen sadece 5-10 TL olabilirken bazen ise 100-200 TL hatta daha fazla olabilir. Kazandığınız Airdrop coinleri en doğru zamanda satarak kazandığınız para miktarını arttırabilirsiniz. Kazandığınız 100 Dolarlık bir kripto paranın değeri birkaç hafta için de 10 Dolara da inebilir, 1000 Dolar hatta daha fazlasına da çıkabilir. Önemli olan doğru analiz yapmaktır.

Nasıl Airdrop Coin Kazanılır?

Yeni başlayanların airdrop coin kazanabilmeleri için kazandıkları kripto paraları saklayabileceği bir kripto para cüzdanına ve airdrop kampanyalarının çeşitli görevlerini gerçekleştirmek ve yeni airdrop coinlerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarına ihtiyacı olacaktır.

Nasıl Airdrop Coin Kazanılır?

Kripto Para Cüzdanı

Kripto para cüzdanı, kripto para piyasasında ki banka hesabınız gibi bir şeydir. Kazandığınız Airdrop coinleri alabilmek için kripto para cüzdanınıza ihtiyacınız olacaktır. Halihazırda bir kripto para cüzdanınız yoksa endişelenmeyin. Kripto para cüzdanı oluşturmak çok basittir. Kripto airdroplarının çoğu Ethereum (ETH) üzerinden gerçekleşir. ETH için en çok kullanılan cüzdan MyEtherWallet‘tir. Bunun dışında popüler olan diğer kripto para cüzdanları şuanlardır; Neon Wallet, Stellar Wallet ve Waves Wallet. Farklı kripto para cüzdanları farklı airdrop coinler kazanmanıza olanak sağlayacaktır.

Sosyal Medya ve Telegram Hesabı

Kripto para birimleri tanınırlıklarını artırmak için sosyal medya hesaplarının takipçi sayılarını arttırmak isterler bu nedenle Airdrop kampanyaları, airdrop coin kazanabilmeniz için sosyal medya hesaplarınızdan kripto para sayfasını takip etme, beğenme, retweet etme veya paylaşmanızı isteyebilirler. Bu sosyal medya platformları başta Twitter olmak üzere, Facebook, Linkedin, Cryptocompare, Youtube, Reddit, Medium ve BitcoinTalk gibi platformlardır. Hesabınızın gizliliğinin aktif olmadığından emin olun.

Airdrop coin kazanabilmek için bir de Telegram hesabına da ihtiyacınız olabilir. Bazı airdrop kampanyaları daha fazla kullanıcı toplayabilmek için telegram kanallarına üye olmanızı şart koşuyorlar. Bir telegram hesabınızın olması hem bu şartı gerçekleştirmenizi hem de yeni airdrop coinlerden haberdar olmanızı sağlayacaktır.

Sosyal medya hesapları yeni airdrop coinlerden haberdar olmanız için de çok önemlidir. Özellikle Twitter üzerinde düzenli olarak airdrop paylaşan hesaplar vardır bu hesapları takip etmek yararınıza olacaktır. Bu hesaplardan bazıları;

  • @ Coinairdrop
  • @ Airdropalertcom
  • @ Rourouuu13
  • @ Winbitcoinsnow
  • @ Coin_coincoin

Ve son olarak bu işler de kullanabileceğiniz bir e-posta adresine ihtiyacınız olacaktır. Size tavsiyemiz sadece bu iş için kullanacağınız yeni bir e-posta kullanmaktır.

Airdrop Coin Kazanma Yöntemleri

Airdrop coin kazanmak için birçok yöntem vardır. Bunlardan bazıları biraz çaba isterken bazılar çok kolaydır işte airdrop para kazanma yöntemleri;

Borsalara Kayıt Olmak

Çeşitli kripto para borsaları daha çok kullanıcıya erişmek için kaydolan yeni kullanıcılara belirli miktarda kripto para ödemektedir. Yapmanız gereken tek şey borsaya kayıt olmak. Kayıt olurken büyük bir olasılıkla sizden güvenlik amacıyla kimlik fotoğrafınızı ve kendi fotoğrafınızı isteyeceklerdir. Bu gayet normaldir fakat her sektörde olduğu gibi bu sektörde de dolandırıcılar vardır bu nedenle kayıt olduğunuz borsaları kayıt olmadan önce dikkatlice araştırmanızı tavsiye ederiz.

Arkadaşlarınızı Davet Etmek

Arkadaşlarınızı davet ederek airdrop coin kazanabilirsiniz. Bu en çok bilinen airdrop coin kazanma yöntemlerinden biridir. Airdopa getirdiğiniz her arkadaşınız için belli bir miktarda kripto para kazanabilirsiniz. Bazı airdrop kampanyalarında bu iş zincirleme devam eder yani şöyle olur sizin davetiniz ile üye olan bir kişi başka birini davet ederse yine kripto para kazanırsınız. Bazılarında ise böyle bir seçenek yoktur. Arkadaşlarınızı davet etmek için size ya özel bir davet bağlantısı verilecektir, davet ettiğiniz kişi bu bağlantı ile kaydolmalıdır ya da referans kodu verilmedir davet ettiğiniz kişi gerekli yerlere bu referans kodunu girmelidir.

airdrop coin kazanma yöntemleri

Bu davet bağlantısını ya da referans kodunu yalnızca arkadaşlarınız ile değil daha geniş kitlelere hitap etmek için bu işlere merakı olan insanların bulunduğu facebook gruplarında veya ilgili forumlarda paylaşarak gelirinizi artırabilirsiniz. Örnek olarak KuCoin kripto borsasında davet ettiğiniz her arkadaşınız için kripto para kazanırsınız.

Coinbase Öğren ve Kazan

Dünyanın en popüler kripto para borsalarından biri olan Coinbase öğren ve kazan adlı bir kripto para bilgilendirme platformu geliştirdi. Burada kripto paralar hakkında bilgilendirici videolar izlerken aynı zamanda ücretsiz airdrop coin kazanabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey Coinbase’ ücretsiz kayıt olmak ve platformlarda bulunan çok uzun olmayan videoları izlemek, daha sonra izlediğiniz videolar hakkında gelen birkaç soruyu cevaplamak. Soruları doğru cevapladığınız taktir de Coinbase kazandığınız kripto paraları cüzdanınıza aktarır. Coinbase dışında Phemex Exchange ile de video izleyerek airdropcoin kazanabilirsiniz.

Coinbase ile para kazanma hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız ilgili yazımıza göz atabilirsiniz. (Coinbase ile Para Kazanma)

Oyun Oynamak

Günlük hayatınız da zaten oyun oynayanlardansanız. Bu yöntem tam size göre bazı oyunları oynamanız karşılığında size airdrop coin kazandırırlar. Yapmanız gereken tek şey oyun oynamak. Kripto para kazandıran bazı oyunlar;

Coint Hunt (Strateji Oyunu)

CryptoWord (Bulmaca Oyunu)

CryptoPop (Candy Crush’a Benziyor)

Sonuç

Siz de airdrop coin kazanmak istiyorsanız bu isteğiniz gerçekleştirmek için gerekli bütün bilgileri yazımız da verdik. Sizler de çok basit şeyler yaparak hatta bazen hiçbir şey yapmayarak kripto para kazanabilirsiniz. Fakat bunu yaparken bu sektörü suiistimal eden dolandırıcılara dikkat edin maalesef ki bazı airdrop kampanyaları karşılıksız çıkabiliyor. Airdrop kampanyasına başlamadan önce iyice araştırmanızı tavsiye ederiz. Bol Şanslar

 

 

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir