Kitap Okuyarak Para Kazanma

Kitap okuyarak para kazanma konusunda büyük işler başarmak isteyen birçok kişi bulunabilir. Peki bu mümkün mü? Gelin beraber inceleyelim.

Kitap okumak, kültürlenme, daha çok bilgi sahibi olma ve hayal gücünü geliştirme konusunda önemli bir yere sahip. Bu doğrultuda insanlar, kitap okuyarak anını değerlendirmeye çalışıyor ve daha iyi düşünen bir birey haline gelebiliyor. Kitap okumanın bu yanı dışında bir de para kazanma yanı bulunuyor. Pek çok kişi kitap okuyarak gelir elde etmenin mümkün olup olmadığını araştırabilir. Bu konuda şunu ifade edebiliriz ki kitap okuma işlevi ile birlikte para kazanmak mümkün. Normal bir şekilde kitap okumak para kazandırmaz fakat anlatıcı olmak bu konuda önemli bir yana sahip.

Kitap okuma dışında kitaplar ile birlikte gelir elde etmenin yolları arasında kitap düzeltme işi bulunuyor. Bu mesleğe sahip olan insanlar, kitap okurken kitap üzerinde yer alan hataları düzeltmek için veya bazı sözcükleri daha anlaşılır hale getirmek için bu işi yapabiliyor. Bu şekilde kazanç elde edilebiliyor. Bunun yanı sıra kitap yazarı olarak da para kazanılabilir. Kitap yazan bir kişi, bunu internet üzerinden dijital bir şekilde yayınlayarak veya fiziksel baskı yaparak satışa çıkarabilir. Bu işlerin yanı sıra var olan kitapları okuyarak gelir elde etmek de mümkün. Bu iş için birçok uygulama var.

Bookstagram Para Kazanma

Bu konuda sizlere kitap okuyarak para kazanmayı sağlayacak iki uygulama olan bookstagram ve Storytel’den bahsediyor olacağız. Bu uygulamalardan ilki olan bookstagram ile başlamak istiyoruz. Bookstagram, aslında bir web sitesi değil. Bir etiket olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Instagram etiketi olarak yer alan bu kavram, Instagram’da sayfa açıp kitaplar hakkında paylaşım yapanların kullandığı bir alan sağlıyor. Bookstagram etiketi ile Instagram’da güncel olarak 77 milyonun üzerinde gönderi bulunuyor. İnsanlar, kendi deneyimlerini paylaşarak bu gönderiler ile birlikte okurlara bilgi sağlamaya çalışıyor.

Bookstagram öncesinde booktuber konusunda da bilgi vermek gerekiyor. Booktuber, youtube ve blogger gibi bir meslek. Bu mesleğin amacı, kitap okuyan kişilerin açtığı bir hesap üzerinde kitaplar hakkında yorum yapması ve bu kitapları değerlendirmesi. Bookstagram etiketi ile gönderiler paylaşan bu insanlar kitap tanıtımı yaparak kitap hakkında daha fazla bilgi verebiliyor, kitap incelemesi ile birlikte kitabın nasıl bir içeriğe sahip olduğunu ve ne kadar kaliteli olduğunu belirtebiliyor, kitaplık tutu ile kendi kitaplarından bahsedebiliyor ve bunun yanı sıra kitaplık tasarımları hakkında da insanların bilgi sahibi olmasını sağlayabiliyor.

Kitap Okuyarak Para Kazanma

Kitap okuyarak para kazanma konusunda insanların merak ettiği sorulardan birisi bookstagram yöntemi ile gelir elde edilip edilmeyeceği olabilir. Bu soruya “evet” cevabını verebiliriz. İnsanlar, kitap okuma işlemini uygulayarak ve insanlara kitaplar hakkında bilgiler vererek bu işten gelir elde edebilir. Bunun için öncelikli olarak büyük bir kitleye ulaşmak lazım. Güzel bir kitleye ulaştıktan sonra yapılması gereken şey sponsorluk veya reklamlardan gelir elde etmek. Instagram’da gelir elde etmenin pek çok yolu mevcut. Kullanıcı, kendi ürünlerini satarak da veya farklı şekillerde de gelir elde edebilir.

Storytel Para Kazanma

İnsanların kitap okuyarak para kazanma yapabileceği bir diğer şey Storytel uygulamasını kullanmaları. Storytel’in ne olduğundan söz etmek gerekirse bu uygulama, aylık abonelik modeli sunarak insanların sesli kitap hizmetinden faydalanmalarını sağlayan bir sisteme ev sahipliği yapıyor. Kullanıcılar, bu uygulamada istediği kitabı seçerek o kitabı dinleyebiliyor. 2006 yılında kurulan Storytel, günümüzde ülkemizde de faaliyetlerini sürdürüyor.

Storytel, her ne kadar güzel bir uygulama olsa da bu uygulamada para kazanma olanağının da bulunduğunu ifade edelim. Yani uygulamada kitap anlatıcısı olarak kısacası okuma işlemi yaparak bu şekilde gelir elde edebilirsiniz. Uygulamada katkınız bulunmasını istiyor iseniz ve bu şekilde para kazanmaya çalışmak isterseniz yapmanız gereken şey bu bağlantıya tıklayarak iş başvurusu yapmak. Bu şekilde Storytel ailesinde yer almaya başlayabilirsiniz.

Bu konuda sizlere kitap okuyarak para kazanma konusunda bilgi verdik. Vermiş olduğumuz bu bilgilerin sizler için faydalı olduğunu tahmin ediyoruz. Aklınızda sorular kaldıysa yorum bölümünden yorum bırakabilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir