Online Çeviri Yaparak Para Kazanma ve Çeviri Siteleri

Birden fazla dili akıcı şekilde konuşabiliyor musunuz? O zaman siz de bu yeteneğinizden yararlanarak para kazanabilirsiniz. Küreselleşme çağının başladığından beri, dil becerileri arayışı yükselişte. Daha geniş kitlelere hitap etmek isteyen firmalara veya kişilere yabancı dil becerilerinizi sunarak para kazanmanız mümkün. Bu iş seçeneğinde freelance(serbest) olarak yani iş saatlerini ve çalışma mekanınızı kendiniz belirleyerek çalışabilirsiniz. Çevrilecek içerik, kitaplardan web sitesi sayfalarına ve benzer şekilde gönderilere, kaydedilmiş seslere ve daha pek çok şeye kadar birçok farklı biçimde gelir. Aldığınız format ne olursa olsun anlayabilmeli ve çevirebilmelisiniz. Online çeviri yaparak para kazanmak istiyorsanız bu içeriğimizden gerekli bilgileri edinebilirsiniz. Çeviri yaparak nasıl para kazanılır, çeviri yaparak para kazanabileceğiniz siteler, çeviri yaparken yararlanabileceğiniz siteler.

Online Çeviri Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Online çeviri yaparak para kazanmak istiyorsanız. Tek ihtiyacınız olan ikinci bir dil bilmektir. Yabancı diliniz ile ilgili herhangi bir sertifikaya sahipseniz veya lisans derecesine sahip olmak sizin için avantajdır fakat olmazsa olmaz değildir. İkinci bir dil biliyorsanız ve akıcı şekilde kullanabiliyorsanız bu yeteneğinizden yararlanarak para kazanmak için önünüzde hiçbir engel yok. Online çeviri yapanların çoğu freelance(serbest) çalışmaktadır. Günümüz de online çeviri yaparak para kazanabileceğiniz birçok web sitesi vardır. Müşterinizin size verdiği metni çalıştığınız web sitesine göre kimi zaman kelime başına ücret alarak kimi zaman ise saat başına ücret alarak çevirebilirsiniz. Yazımızın devamın da önereceğimiz web sitelerinden sizin için en uygununu seçerek derhal işe koyulabilirsiniz.

Online Çeviri Yaparak Para Kazanma Siteleri

Siz de yabancı dil yetenekleriniz ile online çeviri yaparak para kazanmak istiyorsanız. Online çeviri işleri bulabileceğiniz web siteleri;

Translate.com ile Çeviri Yaparak Para Kazanma

Translate.com, çevirmenlere ihtiyaç duyan şahısların veya şirketlerin başvurduğu çevirmenlik sitelerinden biridir. İş seçenekleri, blog gönderilerini, sosyal medya gönderilerini, makale vb. yazıları çevirmeyi içerir.

İstediğiniz zaman ve istediğiniz yerden çalışabilirsiniz, ancak işlerin ilk gelene ilk hizmet esasına göre verildiğine dikkat edin.

Ödemeler dolar üzerinden olur ve PayPal ile dilediğiniz zaman ödemenizi alabilirsiniz.

OneHourTranslation.com ile Çeviri Yaparak Para Kazanma

Burada çalışmak için önce çevrimiçi bir sınava başvurmanız ve sınavda başarılı olmalısınız ardından ilgili sertifikalarınızı siteye yüklemeniz gerekmektedir.

Kabul edildikten sonra, dilediğiniz zaman çalışabilir ve ödeme alabilirsiniz. Kelime başına yaklaşık 0.09 dolara kadar ödeme alabilirsiniz.

OneHourTranslation sitesinin iyi bir yanı ise dilerseniz, kazançlarınızı dünyanın herhangi bir yerinden doğrudan kullanabileceğiniz OneHourTranslation MasterCard’ı size göndereceklerdir. Ayrıca PayPal veya bana havalesi yoluyla ödemelerinizi alabilirsiniz

Rev ile Çeviri Yaparak Para Kazanma

Belgeleri veya altyazıları bir dilden diğerine kelime başına 0,05 – 0,07 ABD Doları karşılığında çevirebilirsiniz. Ayrıca Transkripsiyonist ve Captioner işleri vardır.

PayPal hesabınıza haftalık olarak ödeme yapılır.

Fiverr ile Çeviri Yaparak Para Kazanma

Fiverr, dünyanın en popüler freelance platformlarından biridir. 14 milyondan fazla kullanıcısı olan ücretsiz ve güvenilir bir platformdur. Burada çok sayıda çeviri işi bulabilirsiniz. Bir projenin uzunluğuna veya saatlik ücretinize bağlı olarak çalışabilirsiniz.

Fiverr’ı kullanmaya başlamak için özenle hazırlanmış bir profile ihtiyacınız var ve teklifiniz hakkında ikna edici bilgiler yazmanız gerekir. Başlamak biraz çaba gerektirir ancak bir müşteriyi yakaladığınız anda, size olumlu görüşler bırakmalarını sağladığınızdan emin olun. Olumlu görüşleriniz arttıkça iş bulmak çok daha kolay hale gelecektir.

çeviri yaparak para kazanma

BiOnluk ile Çeviri Yaparak Para Kazanma

Freelance çalışmak isteyen profesyoneller ile uygun işletmeleri buluşturan yerli bir platformdur. BiOnluk sitesi üzerinden de fazla sayıda online çeviri işi bulabilirsiniz. Kazançlarınız TL üzerinden ödenir. Yerli bir freelance sitesi olan BiOnluk üzerinden online çeviri yaparak para kazanmakta olan birçok kişi vardır.

TextMaster ile Çeviri Yaparak Para Kazanma

TextMaster profesyonel bir online çeviri ve web içeriği yazma şirketidir. Kelime başına 0.15 Euro kadar kazanabilirsiniz. Hesap bakiyeniz 50 €’ya ulaştığında (PayPal aracılığıyla) ödeme yapılmasını talep edebilirsiniz.

Lionbridge ile Çeviri Yaparak Para Kazanma

Lionbridge, online çeviri yaparak para kazanmak isteyenler için bir başka web sitesidir. Karşınıza çok fazla sayıda iş fırsatı çıkacaktır. Çeşitli çeviri işleri ile bu platform, online çeviri yapmak isteyenler için yeni bir gelir kapısı yaratmak için güzel bir seçenektir. Araştırmalara göre Lionbridge ortalama, online çeviri yapan serbest çalışanlara saat başına 17 ile 20 sterlin arasında para ödüyor.

Bu sitelere ek olarak:

  • Jooble
  • Guru
  • Upwork
  • SadeceOn
  • Gengo
  • Verbalizeit
  • Çevirihavuzu
  • Freelancer

Sitelerinden de online çeviri yaparak para kazanabilirsiniz.

Online Çeviri Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Online çeviri yaparak kazanabileceğiniz para miktarı birçok şeye göre değişmektedir. Bunlar çalıştığınız site, yaptığınız çeviri sayısı veya çeviri yaptığınız diller gibi değişkenlerdir. Online çeviri sitelerinin bir kısmı size kelime başına ücret öderken bir kısmı ise saatlik çalışma başında size ödeme yapar. Anlayacağınız ne kadar çok çeviri yaparsanız o kadar çok kazanırsınız. Genellikle kelime başına 0.06-0.08 Dolar kazanırsınız. 1000 kelimelik bir makaleyi varsayarsak ortalama bir makale üzerinden 60 dolar kazanabilirsiniz. Sizlere bu noktada verebileceğimiz tavsiye ise bilindiği üzere freelance platformlarda rekabet üst düzeydir. Ülkemiz de artan dolar kurunuda göz önüne alarak çevirilerinizi rakiplerden daha uygun fiyatlara yaparak müşterilerin gözünde onlardan bir adım önde olabilirsiniz. Yerli sitelerde kazanabileceğiniz para miktarı daha düşüktür fakat avantajlı yanı ise müşterileriniz ile daha iyi iletişim kurabilmenizdir. Sonuç olarak günde birkaç saatinizi ayırıp online çeviri yaparak ay da yaklaşık 1250-3000 TL arasında kazanmanız mümkündür.

Online Çeviri Yaparak Para Kazanma Hakkında Tavsiyeler

çeviri yaparak para kazanma hakkında tavsiyeler

Yeni diller öğrenmek sizin için büyük bir avantajdır. Ne kadar çok dili akıcı bir şekilde konuşabilir ve yazabilirseniz, online çeviri yaparak para kazanma olasılığınız o kadar artar.

Yeni dil öğrenirken rastgele bir dil öğrenmeyin. Japonca, Rusça, İzlandaca vb. gibi çok az bilinen fakat yüksek talep gören dilleri seçin. Bu dilleri bilmek size online çeviri yapma pazarında ki rekabette avantaj sağlayacaktır.

Kendinizi bir web sitesinde veya blogda tanıtarak müşterilerin sizi seçmesini sağlayabilirsiniz.

Online çeviri yaparak para kazanmak istiyorsanız bu işe ayırabildiğiniz kadar vakit ayırın. Olabildiğince çok müşterilerinize çevirmenlik yapın. Deneyimi olmayan yeni başlayan bir tercüman olarak, birkaç ret cevabı almanız kaçınılmazdır, ancak pes etmeyin zamanla yaptığınız iş sayısı ve kazandığınız para artacaktır.

Boş zamanlarınız da kendinizi geliştirmek için denemeler yapın. Çeviri yapmak için rastgele bir metin seçin. Yaptığınız bu rastgele çevirileri müşterilerin sizi seçmesini sağlamak için kullanabilirsiniz.

Sonuç

Küreselleşme çağının başlamasıyla beraber şirketler işlerini sadece yaşadıkları ülke ile sınırlandırmayıp dünya geneline yayılmak istiyor ve haliyle nitelikli tercümanlara ihtiyaçları oluyor. Çoğu şirket bu tercüman ihtiyacını İnternet üzerinden freelance platformlardan gideriyor. Pek çok kişi bu şekilde online çeviri yaparak para kazanmakta. Sizler de online çeviri yaparak para kazanma hakkında her şeyi öğrendiğinize göre para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir