Soru Çözerek Para Kazanma Siteleri (+10 Site)

Herhangi bir alanda uzmanlığınız mı var. O halde bilgilerinizi kullanarak internet üzerinden soru çözerek para kazanmanız mümkün. İnsanlar bilim, teknoloji, sağlık veya okul dersleri alanın da bilemedikleri soruları internette para karşılığın da çözdürüyor. Sizlerde başkalarının yapamadıkları soruları çözerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bu içeriğimiz de Nasıl soru çözerek para kazanılır? ve soru çözerek para kazanma siteleri hakkında bilmeniz gereken her şeyden bahsettik. Keyifli okumalar.

Soru Çözerek Nasıl Para Kazanılır?

Soru çözerek para kazanmak için ihtiyacınız olan tek şey internet bağlantısı ve bir telefon veya bilgisayar. Bunlara sahipseniz ve herhangi bir alanda uzmanlığınız varsa online soru çözerek para kazanmak oldukça basit.

Soru çözüp para kazanmak için yapmanız gereken bu amaçla açılmış olan sitelerden birini kullanmak. Bu sitelere soruları olan insanlar ile onları para karşılığında cevaplayacak insanları aynı çatı altında buluşturuyor. Yazımızın devamında bu sitelerin hangileri olduğu ve özellikleri hakkında detaylıca bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu sitelerden kendiniz için en uygununu seçerek soru çöz para kazan mantığıyla kazanmaya başlayabilirsiniz.

soru çözerek para kazanma

Soru Çözerek Para Kazanma Siteleri

Bunun için var olan pek çok site var. Bu sitelerden bazılarında sadece belirli alanda sorular varken bazılarında ise her alandan soru bulabilirsiniz. Her sitenin farklı işleyişi ve kendine özgü özellikleri var. Yer verdiğimiz sitelerin çoğunluğu dünya çapında siteler ödemeler Dolar üzerinden yapılmakta ve ortak dil olarak İngilizce kullanılmakta. İngilizce biliyorsanız kesinlikle bu siteleri seçmenizi öneririz yerli sitelere göre oldukça kazançlıdır. Soru çözerek para kazanma siteleri;

JustAnswer

JustAnswer bir sürü uzmanın soru çözerek gelir elde ettiği bir web sitesidir. Müşterilerle kolayca iletişim kurabilir ve sorularını çözebilirsiniz. JustAnswer’a kayıt olabilmek için bir başvuru sürecinden geçmeniz gerekiyor. Hukuk, sağlık, ekonomi ve yazılım gibi bir çok alana başvurabilirsiniz.

Uzmanlık alanınızı seçtikten sonra o alanda herhangi bir eğitim belgeniz varsa bunu sisteme yüklemeniz onay süresini hızlandıracaktır. Başvurular ortalama olarak 5 ile 10 gün arasında değerlendirilmektedir.

JustAnswer ile çözdüğünüz soru karşılığında ortalama olarak 20 $ ile 50 $ arasında kazanırsınız. Kazandığınız parayı nakit olarak PayPal üzerinden veya Amazon gibi sitelerde kullanabileceğiniz hediye kartları ile takas edebilirsiniz.

StudyPool

StudyPool, daha çok okul derslerine dair soruları çözerek para kazanabileceğiniz bir sitedir. Öğrencilerin ödevlerini veya yapamadıkları soruları yaparak para kazanırsınız. Soruları çözmeden önce uzmanlık alanınızı belirlemeniz gerekiyor.

Uzman olarak kayıt olmak oldukça kolaydır. Dilerseniz Google veya Facebook hesabınızla dahi kayıt olabilirsiniz. Ardından profilinizi tamamlayın ve soruları çözmek için soru havuzuna göz atın.

StudyPool diğer sitelere nazaran soru başına daha az ödeme yapar, ortalama olarak soru başına 1 $ kazanırsınız. Fakat hem soru sayısının fazla oluşu hem de soruların kolay oluşu daha fazla soru çözmenize ve daha fazla kazanmanıza olanak sağlar. Kazandığınız parayı PayPal aracılığıyla alabilirsiniz.

studypool soru çöz para kazan

Kunduz

Kunduz, yine okul dersleri odaklı bir soru çözüm platformudur. Öğrenciler yapamadıkları sorular için uzmanlardan yardım alırlar. Sizler de uzman olarak görev alarak Kuzgun üzerinden para kazanabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bir başvuru sürecinden geçersiniz. Başvuru sürecini başarılı bir şekilde geçtikten sonra çalışma saatlerinizi belirleyerek soruları çözmeye başlayabilirsiniz.

Kuzgun yerli bir site olması sebebiyle ödemeleri TL üzerinden yapmaktadır. Soru başına ortalama olarak 0,5 ile 1 TL arasında ödemektedir. Ödemeler aylık olarak yapılmaktadır, doğrudan banka hesabınız ile alabilirsiniz.

Maven

Maven, dünyanın her yerinden danışmanları işe alan popüler bir danışmanlık şirketidir. Bu danışmanlar, müşterilere herhangi bir alanda tavsiyeler verir. Siz de bir alanda danışmanlık yapacak kadar bilgiye sahipseniz, Maven ile para kazanabilirsiniz.

Siteye kayıt olmak için uzmanlık alanınızı seçin ve başvurun, onay görmeniz durumunda saatlik ücretinizi belirleyerek çalışmaya başlayabilirsiniz.

Maven üzerinden daha öncede belirttiğimiz gibi saatlik ücretler karşılığında çalışırsınız ve ödemelerinizi Check aracılığıyla alabilirsiniz.

Experts123

Experts123 bir başka soru çöz para kazan uygulamasıdır. Çalışma şekli diğer sitelere nazaran biraz daha farklıdır. Bu sitede insanların sorularını yanıtlamak dışında faydalı makaleler yazarak para kazanabilirsiniz. Cevaplarınızı veya makalenizi ne kadar çok insan ziyaret ederse o kadar çok para kazanırsınız. Ayrıca site sizin makalelerinizi beğenirse sizinle ücretli çalışmak için size teklif gönderecektir.

Siteye kayıt olabilmek için sadece üyelik formunu doldurup, profilinizi tamamlamanız yeterli olacaktır. Profilinizi doldururken hangi alanlarda uzman olduğunuzu belirtmeyi unutmayın. Teknoloji, sağlık ve finans gibi daha bir çok konuda uzmanlık yapabilirsiniz.

Uzmanlar Experts123’te ortalama olarak makale başına 10 ile 20 Dolar arasında kazanmakta. Bu miktar uzmanın seviyesi arttıkça artmaktadır. Yani iyi bir uzmansanız makale başına 50 Dolara kadar kazanabilirsiniz. Ödemeleri PayPal üzerinden alabilirsiniz.

6ya

6ya, bir çok konuda soru barındıran bir web sitesidir. İşleyiş olarak insanların sorularını çözerek para kazanırsınız. Bu soruları bazen sesli aramalar ile çözmek zorunda kalabilirsiniz. Aramalar ortalama olarak 4 – 5 dakika kadar sürmektedir. Aramaları doğrudan telefonunuz ile cevaplandırabilirsiniz. Çalışma saatlerinizi istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Siteye kayıt olduktan ve profilinizi oluşturduktan sonra çalışma saatlerinize karar vermeniz ve uzmanlık alanlarınızı seçmeniz gerekiyor. Seçebileceğiniz 500’den fazla uzmanlık alanı mevcut.

6ya, bir dakikadan daha kısa süren aramalar için 3 $, bir dakikadan fazla süren aramalar için 5 $ ödemektedir. PayPal üzerinden kazandığınız parayı çekebilirsiniz.

PrestoExperts

PrestoExperts, herhangi bir alanda 7/24 uzmanlar bulundurmasıyla bilinir. Bu sitede bir konu üzerine özel ders verebilir, teknik destekte bulunabilir veya danışmanlık yapabilirsiniz. Site de bulunan 600’den fazla uzmanlık alanından kendinize uygun olanlarına başvurabilirsiniz.

PrestoExperts’de uzman olabilmek için yine bir başvuru sürecinden geçmelisiniz. Başvuru sürecinde uzmanlık alanınıza dair ayrı bir form doldurmalısınız. Başvurunuz onaylandığın da size e-posta ile bildirilecektir. Sitenin en iyi yanlarından biri ise birden fazla alanda uzmanlık başvurusu yapabilirsiniz.

PretoExperts’de kazanacağınız para miktarını kendiniz belirlersiniz, çözdüğünüz soru başına değil çalıştığınız süre ile orantılı olarak bu ücreti belirlersiniz. Uzmanlar genellikle dakika başına 2 $ olacak şekilde çalışmaktadır. Kazandığınız parayı PayPal veya Payoneer üzerinden çekebilirsiniz.

soru çöz para kazan

Wonder

Wonder, araştırmaya dayalı bir soru çözüm sitesidir. Siteye kayıt olursunuz ve sitenin panosunda bulunan soruları çözerek para kazanmaya başlarsınız. Müşteriler sorular sorar, araştırmacılar ise bu soruların cevaplarını araştırır ve doğru cevapları verirler. Sitenin araştırmaya dayalı olmasının sebebi ise soruların daha çok akademik düzeyde olmasıdır. Müşterilerin cevabınızdan memnun kalmazsa ödeme yapma zorunluluğu yoktur.

Wonder’a kayıt olabilmek için 3 aşamalı bir süreçten geçmeniz gerekiyor. Kabul görmeniz halinde site size ulaşacaktır. Hem kabul sürecinin uzun olması hem de daha akademik sorular olması nedeniyle bu siteyi kullanmanızı pek tavsiye etmeyiz.

Wonder kullanıcıları saatte ortalama olarak 18 Dolar kazanıyor. Ödemelerini PayPal üzerinden alabiliyor.

HelpOwl

HelpOwl, tam olarak para kazanabileceğiniz bir web sitesi değildir. Yapı olarak biraz foruma benzemektedir. Bu site de hem soru sorduğunuz için hem de soruları cevaplandırdığınız için puan kazanırsınız. Ne kadar soru sorar veya cevaplandırırsanız o kadar çok puan kazanırsınız. Soru sormak 50 puan kazandırırken soru çözmek yaklaşık 100 puan kazandırır. Ayrıca firma incelemeleri yaparak da 75 puana kadar kazanabilirsiniz.

Kazandığınız puanları Amazon veya Walmart hediye kuponları ile değiştirebilirsiniz. 50 bin puan 10 Dolarlık bir hediye kuponuna denk gelmektedir.

Earn.com

Earn.com, bitcoin ile ödeme yapan bir soru çözerek para kazanma platformudur. Site farklı alanlardan bir sürü uzman ile çalışmaktadır. Soruları çözmeleri, e-postaları yanıtlamaları ve farklı görevler için uzmanlarına para ödemektedir.

Earn.com’a üye olmak için profil oluşturmalı ve profilinizi uzmanlığınıza göre dizayn etmelisiniz. Daha sonra iş verenler profillerinizi inceleyecektir ve sizinle çalışmak isteyeceklerdir. Bu işe verenler ile çalışarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Earn.com daha önce de belirttiğimiz gibi bitcoin ile ödeme yapar. Kazandığınız bitcoinleri Binance ve Coinbase gibi kripto para borsaları üzerinden alabilirsiniz.

Sonuç

Bilgilerinizi kullanarak para kazanma fikri size de hoş geliyorsa soru çözerek para kazanmak oldukça doğru bir fırsattır. Yazımız da yer verdiğimiz sitelerin büyük çoğunluğu İngilizce bu nedenle bu siteler üzerinden para kazanmak için azami derece de İngilizce bilmelisiniz. İçeriğimiz de yer verdiğimiz sitelerden kendiniz için en uygun olanını ya da olanlarını seçerek soru çözerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir