Teespring Nedir? Teespring Para Kazanma

Teespring para kazanma konusunda kullanıcıların bilmesi gerektiği pek çok şey mevcut. Bu konuda Teespring uygulamasını açıklıyor olacağız. Teespring ile para kazanmak oldukça basit site de bulunan 50’den fazla ürün için yaratıcı tasarımlar yaparak bu tasarımları satıp gelir elde edebilirsiniz. Bu içeriğimiz de Teespring para kazanmak isteyenler için bunu nasıl yapacağını anlattık.

Teespring Nedir?

Öncelikle Teespring platformunu açıklamak istiyoruz. Teespring, 2011 yılının Ağustos ayında kuruldu. Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan firmanın merkezi Kaliforniya eyaletinin San Francisco şehrinde yer alıyor. Kurucuları Walker Williams ve Evan Stites-Clayton olan bu firma, insanların satış yapmasını sağlayan bir platforma sahip.

Teespring, içerisinde pek çok kullanıcının satış yaptığı bir alan. Kullanıcılar giysi, telefon kılıfı ve bunun gibi pek çok ürün içerisinden kendi tasarımını yaparak sitedeki mağazasına ekliyor ve ardından fiyat belirliyor. Fiyat konusunda şunu açıklamamız gerekiyor ki ürünün maliyeti şirket tarafından karşılanıyor. Örneğin giysiye tasarım bastığınızda giysi, şirket tarafından hazırlanıp üzerine tasarım ekleniyor. Bu şekilde satış işlemi gerçekleştiriliyor. Yani maliyetler ve komisyon çıkarıldığında kalan kâr elde edilen ücreti gösterir. Bunu bilerek tasarım yapıp satmak gerekiyor.

Teespring Para Kazanma

Teespring Nasıl Kullanılır?

Teespring, bir ürün satış platformudur ve kullanıcıların tasarımlarını basitçe yükleyip satmasına olanak tanır. Aşağıdaki adımlar Teespring kullanma sürecini açıklar:

  1. Teespring hesabı oluşturma: Teespring.com adresine gidin ve “Kaydol” düğmesine tıklayın. E-posta adresinizi, şifrenizi ve diğer gerekli bilgileri doldurun ve hesabınızı onaylayın.
  2. Tasarım yükleme: Teespring hesabınıza giriş yaptıktan sonra, “Tasarım Yükle” düğmesine tıklayın ve tasarımınızı yükleyin. Teespring, JPG, PNG ve SVG dosya formatlarını destekler. Tasarımınızın yüklenmesi tamamlandıktan sonra, tasarımı düzenlemek için “Tasarımı Düzenle” seçeneğine tıklayabilirsiniz.
  3. Ürün ayarları: Teespring’de, ürün tipini, renklerini, boyutlarını ve fiyatlarını ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, ürün açıklaması, anahtar kelimeler ve diğer özellikleri de yapabilirsiniz.
  4. Satışa sunma: Ürün ayarlarınız tamamlandıktan sonra, “Satışa Sun” seçeneğine tıklayın ve ürününüzü satmaya başlayın. Ürün satışı başlamadan önce, ürünün fiyatı, maliyeti ve kârı hakkında bilgi alabilirsiniz.
  5. Satışları takip etme: Teespring hesabınızdaki “Analitik” sekmesinde, satışlarınızı, kârınızı ve diğer istatistikleri izleyebilirsiniz.

Bu adımlar Teespring’i kullanmanın temel yollarını açıklar. Teespring’in nasıl kullanılacağı konusunda daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, müşteri destek ekibine başvurabilirsiniz.

Teespring Nasıl Para Kazanılır?

Pek çok kişinin merak ettiği konulardan birisi de Teespring ile beraber nasıl tasarım yapılabileceği. Teespring para kazanma işlemi uygulamak isteyenler için bu önemli bir soru oluyor. Öncelikli olarak bir hesap oluşturmak gerekiyor. Hesaba giriş yaptıktan sonra sol menüden kalem işaretine sahip olan oluşturma butonuna basılmalı. Bu butona basıldıktan sonra hangi ürün üzerinde çalışma yapılacak ise o ürün seçilmeli. Örneğin tişört seçildiğini varsayalım.

Ürün tasarımına başlarken sağ kısımda ürünün kendisi yer alır, sol kısımda ürün üzerinde tasarım yapmak için araçlar bulunur. Bu araçlardan birisi resim ekleme aracı. Kullanıcı, yaptığı bir çalışmayı bu buton ile ekleyerek ürünün üzerine yerleştirebiliyor. Yerleştirme sırasında boyut ayarlama ve döndürme gibi işlemler yapılabiliyor.

Bir diğer buton olarak yazı ekleme butonundan bahsedebiliriz. Yazı ekleme butonu ile birlikte tasarımcı, ürün üzerine yazı yazabilir ve ürünü daha özel hale getirebilir. Görsel ve yazı ekleme konusunda şu açıklamayı da yapmış olalım: Ürüne görsel veya yazı eklerken ürünün baskı sonrasında ne kadar uyumlu olacağını da düşünerek çalışma gerçekleştirilmeli. Bu sayede daha başarılı satışlar elde edilebilir.

Teespring para kazanma amacı bulunan bir kişi, ürün tasarlarken renk seçimi de yapabilir.  Ürün rengi pek çok renk arasından rahatlıkla seçilebiliyor. Rengin baskı sonrasında hafif farklılıklar ile karşılaşabileceğini göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Gerekli düzenlemeler ve tasarım yapıldıktan sonra sol kısımda fiyat belirleme alanı yer alıyor. Kullanıcı, fiyatı belirledikten sonra fiyatın sağ tarafında ne kadar kâr elde edeceği ile karşılaşıyor. Bir sonraki aşamada ürün hakkında bilgiler verilmeli. Ürün hazır hale geldikten sonra onay aşamasına giriyor. Onaylandıktan sonra da rafta yerini alıyor.

teespring nasıl kullanılır

Teespring Ödeme Nasıl Alınıyor?

Kullanıcıların merak ettiği bir diğer konu nasıl ödeme alınıyor olduğu. Bunun için hesap ayarları üzerinden ödeme yönteminin eklenmesi gerektiğini ifade edelim. Ardından belirli miktarda satış yapılmalı. Eğer kârı çekmek için kendinizi hazır hissediyor iseniz artık parayı çekme işlemine geçebiliriz. Bunun için web sitesinde hesap kısmında ödemelerin olduğu kısım yer alıyor. Kullanıcı, bu kısımdan parayı çekme talebinde bulunarak paranın hesaba yatmasını sağlayabilir.

Ödemeleri PayPal veya Payoneer üzerinden alabilirsiniz. İlk ödemenizi aldığınız da paranın hesabınıza düşmesi bir hafta kadar sürebilir. Ancak bu sadece güvenlik sebebiyle ilk ödeme için geçerli olan bir süredir, diğer ödemeleriniz de bu süre düşecektir.

Yine Teespring gibi tasarım yaparak para kazanmak isteyenler için bir başka platform olan Redbubble hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız ilgili makalemize göz atabilirsiniz. (Redbubble ile Para Kazanma)

Teespring Güvenilir mi?

Teespring ile ilgili merak edilen sorulardan birisi bu sitenin ne kadar güvenilir olup olmadığı. Teespring para kazanma ile ilgili çalışma yapmak isteyen bir internet kullanıcısı, öncelikle bu sitenin güvenilirliği konusunda düşüncelere dalabilir. Bu soruyu cevaplayarak söze giriş yapmak gerekiyor. Bu zamana kadar bu siteye yatırım yapıp para kazanan pek çok müşteri mevcut. Amerikan doları üzerinden kazanç sağlandığı için oldukça iyi miktarda gelir elde edildiğini de belirtmek gerekiyor. Kullanıcılar için vazgeçilmez bir site olan Teespring, popüler olması ve iyi bir satış başarısı yakalaması sebebiyle güvenilir kabul ediliyor.

Ek olarak şöyle bir bilgi de vermek istiyoruz. Bu site, sizden para almıyor. Kullanıcı, ücretsiz bir şekilde tasarım yapıp ürününü kendi mağazasında yayınlayabiliyor. Bu şekilde yapıldığı için kişi, şansını deneyebilir ve ne kadar başarılı satışlar elde edebileceğini test edebilir. Eğer başarılı olursa ücretsiz bir şekilde satış yapıp para kazanabilir.

Sonuç

Çağımız da artık insanlar sıra dışı kimse de olmayan kıyafetler giymek istiyorlar ve özel tasarım kıyafetlere yöneliyorlar. Bu nedenle tişört tasarlayarak para kazanma büyük bir sektör haline gelmiştir. Sizlerin de tasarım yaparak para kazanabileceğiniz bir site olan Teespring hakkında merak edilenleri cevapladık. Teespring para kazanmak istiyorsanız bilmeniz gereken her şeye sahipsiniz, bol kazançlar.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir