Redbubble ile Para Kazanma

Yaratıcı biri misiniz ve tasarımlarla aranız iyi mi? Öyleyseniz tam size göre bir kazanma fırsatı var. Redbubble ile t-shirtler, telefon kılıfları, posterler hatta ayakkabılar için yaratıcı baskı tasarımları yaparak para kazanabilirsiniz. Evet yanlış duymadınız evinizden oturarak baskı tasarımları yaparak para kazanabilirsiniz. Bu yazımız da bu baskı tasarımlarını satabileceğiniz bir site Redbubble ile para kazanma hakkında bilmeniz gerekenler bahsettik. Siz de Redbubble nedir? Redbubble ile nasıl para kazanılır? Redbubble ile ne kadar para kazanılır? Gibi soruların cevabını arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Redbubble Nedir?

Redbubble, internet üzerinden talep üzerine baskı satılan bir online pazar yeridir. Bu pazar yerinde tasarımcılar çeşitli kıyafetlerin veya aksesuarların üzerine basılabilecek tasarımlar yaparlar ve satışa sunarlar veya kendi kıyafetleri veya aksesuarları için tasarım satın alırlar. 2006 da Avustralya’da kurulan Redbubble üzerinde 70’den fazla ürün için tasarım yapıp satabilirsiniz. Günümüz de bu amaç için yapılan platformlardan en popüleri olduğunu söyleyebiliriz. Siz de tasarım yeteneğine güveniyorsanız ve bu yeteneğiniz ile para kazanmak istiyorsanız Redbubble kesinlikle iyi bir seçenektir.

Redbubble ile Nasıl Para Kazanılır?

Redbubble ile para kazanabilmek için öncelikle bir Redbubble mağazası açmanız ve tasarımlarınızı bu mağaza üzerinden satışa sunmanız gerekmektedir. Şimdi size adım adım nasıl mağaza açıp satış yapabileceğinizi anlattık.

Redbubble Mağaza Nasıl Açılır?

Redbubble mağaza açabilmek için öncelikle siteye üye değilseniz üye olmanız gerek.  Redbubble web sitesine girerek sağ üste bulunan üye ol kısmından üye olabilirsiniz. Üye olma kısmında iki seçenek vardır; birisi müşteri olarak üye olma, bir diğeri ise para kazanmayı amaçlayanlar için satıcı olarak üye olma. Siz de Redbubble ile para kazanmak istiyorsanız ikinci seçeneği seçmeniz gerekmektedir. Üyelik kısmında bir mail adresi, şifre ve mağaza adı belirlemeniz gerekmektedir.

Üyelik işlemini tamamladıktan sonra profil oluşturma ekranına geleceksiniz. Burada öncelikle bir profil fotoğrafını koymalısınız, bu fotoğraf size ait veya mağazanızı yansıtan bir fotoğraf olması iyi olacaktır. Daha sonra varsa sosyal bağlantılarınızı ekleyin ve biyografi kısmında kısaca kendinizden ve tecrübelerinizden bahsedin. Profil oluşturmayı da tamamladıktan sonra Redbubble mağaza açmak için son adıma gelmiş bulunuyorsunuz. Son adımda ise kazandığınız parayı çekmek için ödeme bilgilerini girmeniz yeterli olacaktır. Bu adımların hepsini tamamlamanız durumunda Redbubble mağazası oluşturmuş olacaksınız.

REDBUBBLE ile para kazanma

Redbubble Mağazasına Tasarımlarınızı Yükleyin

Redbubble mağazanızı oluşturduğunuza göre artık Redbubble ile para kazanmak için tasarımlarınızı mağazanıza sunup satabilirsiniz. Bir tasarım oluşturabilmek için açıkçası Photoshop gibi tasarım programları ile aranızın iyi olması gerekiyor. T-shirt, sweat, bardak, telefon kılıfı ve poster gibi yüzlerce nesne için baskı tasarımı oluşturabilirsiniz. Redbubble ile para kazanmak istiyorsanız platformda bulunan rekabetten ön plana çıkmanız lazım bu nedenle eliniz de geldiğince kimsenin daha önce yapmamış olduğu özgün tasarımlar yapmanızı tavsiye ederiz. Tasarımlarınızı oluşturduktan sonra siteye yüklemek oldukça basit. Yeni çalışma yükleme kısmına girerek tasarımınızı satışa sunabilirsiniz. Tasarımınızı yükleyebilmeniz için .jpg .png veya .gif formatın da olmak zorundadır.

Tasarımınızı yükledikten sonra satışa sunmadan önce tasarımınız hakkında bir tanıtım yazısı yazmanız gerekmektedir. Bu yazı; başlık, tanım ve etiketler olarak üç ayrı kısımda oluşmaktadır. Bu nokta tasarımcıların pek önemsemediği fakat baskı tasarımlarının satılırken büyük rol oynayan bir noktadır. Bu nedenle bu kısma yeterince vakit ayırmanızı ve özen göstermenizi tavsiye ederiz. Redbubble içinde de mini bir arama motoru olduğunu söyleyebiliriz. Müşteriler bir tasarım satın almak için o tasarımla alakalı anahtar kelimeleri arama kısmına yazarak aratıyor ve ulaşıyor. Siz de tasarımlarınızın bu müşterilerin karşısına çıkmasını istiyorsanız bu anahtar kelimeleri tasarım tanıtımında kullanmanız gerekmektedir. Özellikle başlık kısmında kullanmanız daha iyi olacaktır. Ardından tasarımınız hakkında yine anahtar kelimeleri kullanacağınız kısa ve öz bir tanım yazısı yazın. Son olarak tasarımınız ile alakalı etiketler kullanmanız arama kısmında üst sıralarda çıkmanızı sağlayacaktır.

T-shirt tasarlayarak para kazanmak istiyorsanız bunun hakkında yazdığımız yazıya göz atabilirsiniz. (Tişört Tasarlayarak Para Kazanın)

Tasarımlarınızı Satışa Sunun

Tasarımlarınızı, Redbubble’a yüklediğinize göre artık satışa sunabilirsiniz. Satışa sunduktan sonra tasarımınızın ne kadar görüntülendiğine ve ne kadar tıklama aldığı gibi istatistiklere kontrol panelinizden ulaşabilirsiniz. Bu istatistiklere göre hangi anahtar kelimelerin daha çok görüntülenme aldığını görebilir ve var olan tasarımlarınızı veya gelecekten yükleyeceğiniz tasarımları bunu dikkate alarak revize edebilirsiniz.

Tasarımlarınızı satışa sunduktan sonra satışlarınızı artırmak için tasarımlarınızı pazarlamalısınız. Bunu sosyal medya aracılığınız ile yapabilirsiniz. Tasarımlarınızı varsa sosyal medya hesaplarınızdan ve web sitenizden de paylaşın.  İnstagram ve Pinterest oldukça iyi seçenekler olacaktır.

redbubble güvenilir mi

Redbubble ile Ne Kadar Para Kazanılır?

Redbubble ile para kazanmayı öğrendiğinize göre muhtemelen aklınızda ki soru ne kadar kazanabileceğinizdir. Açıkçası Redbubble ile kazanacağınız miktarın ortalama bir değeri yoktur. Binlerce dolarda kazanabilirsiniz birkaç yüz dolarda. Bu tamamen satışlarınıza bağlı. Size bu noktada Redbubble’ın satış politikasından bahsedelim. Site de her ürünün bir taban fiyatı vardır. Siz bu ürüne tasarımınızı eklerseniz taban fiyatı üzerinden kâr marjı ekleyerek satışa sunabilirsiniz. Bu kâr marjının bir sınırı yoktur. Örnek olarak bir telefon kılıfı için tasarım tasarladığınızı düşünelim. Telefon kılıfının değeri 10 Dolar olsun ve siz buna tasarımınızı ekleyerek %40 kâr ile 14 Dolara satışa sundunuz. Telefon kılıfının satılması durumunda 4 dolar kazanırsınız. Size bu noktada tavsiyemiz yeni başlayanlar için kâr marjını yüksek tutmamaktır. Siteye yeterince alışana kadar %10 ile %30 arasında kâr marjı koymanız gayet mantıklı olacaktır.

Redbubble Kazandığımız Parayı Nasıl Çekeriz?

Redbubble ile kazandığınız parayı çekmek için kayıt olurken ödeme bilgilerini girmiş olmanız gerekmektedir. Minumum ödeme eşiği 20 Dolardır yani para çekebilmek için hesap bakiyeniz minumum 20 Dolar olmalıdır. Paranızı doğrudan banka hesabınıza veya PayPal hesabınıza aktarabilirsiniz. Ödemeler her ayın 15’inde yapılmaktadır.

Redbubble Güvenilir mi?

Evet, Redbubble 700 binden fazla tasarımcının çalıştığı milyonlarca dolarlık uluslararası bir şirkettir. Dünyanın her tarafından müşteriye ve tasarımcıya ev sahipliği eden Redbubble yasal ve güvenilir bir sitedir. Siz de Redubble ile para kazanmak istiyorsanız rahatlıkla güvenebilirsiniz.

Sonuç

İyi bir tasarımcıysanız boş vakitleriniz de baskı tasarımları yaparak para kazanabilirsiniz ve Redbubble para kazanmanız için oldukça iyi bir seçenektir. Sadece tasarım yaparak Redbubble ile yarı zamanlı veya tam zamanlı bir iş edinebilirsiniz. Redbubble ile para kazanmak için gerekli bütün bilgileri yazımızda verdik. Redbubble ile para kazanan yüzbinlerce insan var neden onlardan biri olmayasınız? Bol şanslar.

 

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir