Telefonda Oyun Oynayarak Para Kazanma

Son yıllarda telefonda oyun oynayarak para kazanmak pek çok kişi için gelir kapısı haline gelmiştir. Sizler oyun oynarken hem eğlenip hem de para kazanmak ister misiniz? Bu içeriğimiz de oyun oynayarak para kazanılır mı, telefonda oyun oynayarak nasıl para kazanılır, telefonda oyun oynayarak para kazanma uygulamalarını araştırdık keyifli okumalar.

Telefonda Oyun Oynayarak Para Kazanılır mı?

Bu soruya cevabımız evet olacaktır, telefonda oyun oynayarak para kazanmak mümkün. Telefonda oyun oynayarak para kazanmak için birçok farklı yol vardır; oyunları test edip hataları bularak, online oyunlarda kazandığınız eşyaları satarak, profesyonel olup oyun etkinliklerine katılarak, oynadığınız oyunları canlı yayınlayarak oyun oynarken para kazanabilirsiniz.

Telefonda Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

Oyun oynarken eğlenerek ve bu sırada para kazanmak için birçok fırsat var. Siz de ilgi alanınıza, bu işe ayırabileceğiniz zamana göre size en uygun olan telefonda oyun oynayarak para kazanma yöntemini seçerek para kazanabilirsiniz. Bu yöntemler arasında en basiti oyun oynayarak para kazandıran uygulamalardır. Bu uygulamalar sizi zengin etmese de iyi bir ek gelir kazandırabilir. Yazımızın devamında telefonda oyun oynayarak para kazanma uygulamalarını görebilirsiniz. Bunun dışında Youtube veya Twicth gibi platformlar aracılığı ile de oyun oynayarak para kazanabilirsiniz. Bu biraz daha meşakkatlidir fakat kesinlikle daha çok para kazandıracaktır.

Telefonda Oyun Oynayarak Ne Kadar Para Kazanılır?

telefonda oyun oynayarak ne kadar para kazanılır

Oyun oynayarak kazanabileceğiniz para miktarı birçok değişkene bağlı olarak değişmektedir, bunlar; oynadığınız oyun türlerine, oluşturduğunuz içeriğe, kullandığınız uygulamalara ve bu işe ayırdığınız zamana bağlı olarak değişmektedir. Bu nedenle ortalama bir değer vermek zordur. Sıradan bir oyuncu olup oyun oynayarak sadece birkaç dolar da kazanabilirsiniz. Ünlü bir e sporcu olup yüzbinlerce dolarda kazanabilirsiniz. Anlayacağınız oyun oynayarak kazanacağınız para miktarını belli bir ortalama aralığa sıkıştıramayız. Yazımızın devamında belirteceğimiz uygulamalardan birini kullanarak ayda 100 ile 200 Dolar arasında kazanabilirsiniz.

Telefonda Oyun Oynayarak Para Kazanma Uygulamaları

Firmalar geliştirdikleri oyunları veya uygulamaları daha piyasa çıkmadan oyunda ki açıkları veya iyileştirebilecekleri bulmak amacıyla kullanıcıların test etmesi için bazı platformlara koyar. Sizler de telefonda oyun oynayarak para kazanmak için bu platformlara üye olarak oyunları oynayıp test ederek ve oyunlar hakkında fikirlerinizi bildirerek para kazanabilirsiniz. Peki hangi uygulamalarda oyun oynayarak para kazanabilirsiniz;

MistPlay ile Para Kazanma

Mistplay sizlere oyunlar oynamanız için para veriyor. Mistplay, kullanıcılara oyunlarını oynaması için para veren bir Android uygulamasıdır.

2017 de açılan bu uygulama, oyun yapımcılarına, insanların yaptıkları oyunlardan keyif alıp almadıklarını veya oyun da bulunan hataları bulup, oyunu daha iyi hale getirmelerini sağlayan bir platformdur. Sizler de Mistplay’de bu oyunları test ederek para kazanabilirsiniz. Mistplay’de kazandığınız para miktarı oyunun türüne ve oynadığınız süreye göre değişmektedir. Kısacası ne kadar uzun süre ve ne kadar karmaşık oyunları oynarsanız o kadar çok para kazanırsınız. Oynadığınız oyunlar sonucunda puan kazanırsınız her 1500 puan karşılığında 5 dolar kazanırsınız. Kazandığınız paraları Amazon gibi sitelerde kullanabileceğiniz hediye kartlarıyla ya da nakit olarak kullanabilirsiniz. Son olarak Mistplay’de para kazanabilmek için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.

Paid Game Player ile Para Kazanma

Paid Game Player’de bazı görevleri yaparak para kazanabilirsiniz bu görevler oyun oynama, reklamları görüntüleme ve ürünleri test etme gibi şeylerdir site bu görevleri tamamladığınız için size ödeme yapar.

Paid Game Player’de telefonda oyun oynayarak para kazanmak için premium üye olmanız gerekmektedir, premium üye olmak için ise siteye 5 dolarlık bir ödeme yapmanız gerekiyor. Normal üyelikte kalmayı da seçebilirsiniz yine oyun oynayarak para kazanabilirsiniz fakat normal üye olursanız kalmayı seçerseniz, kazandığınız para miktarı ve kazanma süreci oldukça düşük ve yavaş olacaktır. Oyunları oynadıktan sonra oyunlar hakkında iyi ve kötü fikirlerinizi yani oyunun incelemesini site ile paylaşarak para kazanırsınız.

Lucktastic ile Para Kazanma

Lucktastic sizlere sanalda bir kazı kazan oynama hizmeti sunar. Uygulamayı indirip kaydolun, uygulama size her gün bir ücretsiz kazı kazan bileti verecektir. Kazı kazan biletinizden 5 bin dolar, 10 bin dolar hatta daha fazlasını kazanabilirsiniz. Ancak çoğunlukla 1 ile 100 dolar arasında bir şey kazanırsınız. On dolar barajını aştığınızda parayı çekebilirsiniz.

Bu uygulamanın en güzel yanı, kazı kazan biletinizden bir şey çıkmasa dahi uyulama her oynadığınız da size puan verecektir. Bu puanları ile Amazon gibi sitelerde kullanabileceğiniz hediye kartları alabilirsiniz.

Gamehag ile Para Kazanma

Gamehag, telefonda oyun oynayarak para kazanmak için var olan uygulamalardan bir diğeridir.

Gamehag , oyun oynamanız karşılığın da size para ödeyen çok geniş bir oyuncu topluluğuna sahip olan bir web sitesidir. Gamehag’ta oynadığınız oyunlardan ruh mücevheri kazanırsınız. Kazandığınız her 500 ruh mücevheri için ortalama olarak 1 ila 3 dolar arasında kazanırsınız.

Bananatic ile Para Kazanma

Bananatic, oyun oynayarak ve oynadığınız oyunlar hakkında inceleme yazısı yazıp geri bildirimde bulunarak para kazanabileceğiniz bir uygulama. Oyun geliştiricileri, daha gelişim aşamasında olan oyunlarını test etmek ve oyuncuların oyun hakkında ki fikirlerini öğrenmek için Bananatic’i kullanıyor.

Bananatic’de oyun oynayarak zengin olamazsınız ama yine ufak bir yan gelir elde edebilirsiniz. Bu uygulamada, nakit para, hediye kartları gibi şeylerle değiştirebilmek için kullandığınız “muzları” toplayarak para kazanmak için görevleri tamamlayabilirsiniz.

Videolarını izleyerek ve kaydolarak 50 muz ve bildirime izin verirseniz ek olarak 500 muz alırsınız. 2500 muz yaklaşık olarak 5 dolara karşılık gelmektedir.

Erli Bird ile Para Kazanma

Erli Bird, oyunlar ve uygulamalar dahil olmak üzere ürün ve hizmetleri daha geliştirme aşamasındayken test ederek para kazanabileceğiniz bir test uygulamasıdır. Her test ve inceleme için 10 dolar kazanırsınız. Eğer üst düzey bir test uzmanıysanız her test için ekstra 5 dolar daha kazanırsınız.

Erli Bird’e kaydolabilmek için, bazı gereksinimleri karşılamanız gerekir: Bunlar 18 yaşında veya daha büyük olmak, iyi bir şekilde İngilizce konuşabilmeli ve yazabilmelisiniz, oyunları veya uygulamaları açabilecek belirli bir düzeyin üstünde bir cihaza sahip olmaktır. Erli Bird üzerinden kazandığınız paranızı PayPal hesabınıza transfer edebilirsiniz. Paranızı çekebilmek için minumum 5 dolar olan ödeme eşiğini aşmanız gerekmektedir.

telefonda oyun oynayarak para kazanma

Youtube’da Oyun Oynayarak Para Kazanma

Youtube birçok kişi için para kazanma fırsatı oluşturur. Youtube’dan para kazanan milyonlarca kanal mevcut ve bu kanalların önemli bir kısmı oyun kanalı. İnsanlar oyun oynarken ya canlı şekilde ya da daha önce kaydederek insanların izlemesi için videolar paylaşıyor ve bu videolar izlendikçe para kazanıyorsunuz. Youtube’da oynadığınız oyunun videolarını paylaşarak para kazanma oyun magazinciliği yani yeni çıkan veya daha önce çıkmış oyunlar, oyun firmaları ve oyun geliştiricileri hakkında fikirlerinizi paylaşarak da para kazanabilirsiniz. Youtube’da para kazanmak için bin abone ve dört bin saat izlenme barajını aşmanız gerekiyor. Bu barajı aşmanız biraz vakit alabilir fakat aştıktan sonra kazandığınız paraların tadını çıkarabilirsiniz.

Youtube ile Para Kazanmak Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinmek İstiyorsanız İlgili Yazımıza Göz Atabilirsiniz. (YouTube’da Nasıl Para Kazanılır?)

Twitch’de Oyun Oynayarak Para Kazanma

Twitch, dünyanın en popüler canlı oyun paylaşma sitelerinden biridir ve birçok oyuncu, oyunlarını twitch platformunda canlı şekilde yayınlayarak para kazanır. Twitch kullanıcıları abone oldukları oyun yayıncılarına aylık olarak para kazandırır, bunun dışında Twitch yayıncıları reklamlar ve sponsorluklardan da gelir elde edebilir ve canlı yayın esnasında Twitch kullanıcıları yayınını izlediklerin yayıncılara bağış yapabilir. Twitch, oyun oynarken para ve kendinize takipçi kazanmak için kullanabileceğiniz bir başka yöntemdir. Twitch’den para kazanabilmek için en az 50 aboneye ulaşmış olmanız, son 30 gün için de toplam en az 500 dakika yayın yapmanız, ortalama en az 3 izleyiciye sahip olmanız, son 30 gün için de en az 7 ayrı gün yayın yapmış olmanız gerekmektedir.

Sonuç

Sizler de oyun oynamayı seven insanlardansanız telefonda oyun oynayarak para kazanma fikrini kesinlikle gözden geçirin. Oyun oynayarak para kazanabileceğiniz birçok yöntem hakkında bir fikre sahip oldunuz. Sizler de kendinize en uygun yöntemi seçerek telefonda oyun oynayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir