Tişört Tasarlayarak Para Kazanın

Evinizde zevklerinize veya tercihlere göre tişört tasarlayabilir ve bu tasarladığınız internetten satarak para kazanabilirsiniz. Evet, yanlış duymadınız tişört tasarlayarak para kazanmak mümkündür. Eğer bir işiniz varsa evde hobi olarak tişört tasarlayıp bu tasarladığınız ürünleri internette satarak kendinize ek gelir elde edebilirsiniz. Sanat yönetmeni veya 3D sanatçısıysanız tasarım becerilerinizi para karşılığında bazı şirketlere satabilir. Buna ek olarak kendi oluşturduğunuz online mağazalarda kendi tasarımlarınızı aracısız bir şekilde alıcılara ulaştırabilirsiniz. Bu yazımızda tişört tasarlayarak para kazanma ve tişört tasarlayarak nasıl para kazanılır hakkında bilgi vermekteyiz.

Tişört Tasarımı Nedir?

Kadın erkek fark etmeksizin bütün insanların en çok tercih ettiği ve yaz aylarının vazgeçilmezi tişörtler. Birçok insan artık kimsede olmayan kendine özel tişörtler giymek istiyorlar. Bu nedenle artık özel tasarım tişörtlere yöneliyorlar. Dolayısıyla özel tişört tasarımları ve bu işi yapan kişilerin sayısı giderek artmaktadır. Bu konuda yeteneği olan kişiler farklı tarzlardan birden fazla tişörtler üzerine uygun baskıları veya şekilleri oluşturarak internet üzerinde pazarlamaya başladılar.

Tişört Tasarlayarak Nasıl Para Kazanılır?

Öncelikle kendinize uygun tasarım sitesi veya uygulamasını bulmanız gerekmektedir. Bu site veya uygulama sizin kolaylıkla kullanabileceğiniz ve istediğiniz tasarımları oluşturmanız için uygun şartları ve imkanları sağlamaktadır. Kullandığınız uygulama üzerinden yaratıcı tişört tasarımları yaparak özel tişört tasarımlarının satıldığı siteler üzerinden satışa sunarak para kazanabilirsiniz. Yazımızın devamın da tasarladığınız tişörtleri satabileceğiniz siteler hakkında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

tişört tasarlayarak para kazanmakTişört Tasarımı Yapabileceğiniz Uygulamalar

Tişört tasarımı yapmak için kullanabileceğiniz photoshop programları;

Adobe Photshop PC

Tişört tasarımı veya farklı tasarımları yapabileceğiniz ücretli bir uygulamadır. Fakat 3 ay deneme sürümüne ücretsiz erişim sağlayabilirsiniz.

Freepik.com

Tasarım yapmak için uygun bir kaynaktır. Aylık 6.99 dolara üye olarak bir çok imkanla birlikte tişört tasarlamaya başlayabilirsiniz.

Shutterstock

Kaliteli birçok görsel ögenin mevcut olduğu ücretli bir tasarım sitesidir. 1 ay deneme sürümü ile bir ay boyunca ücretsiz kullanabilir veya her ay 29 dolara üyelik alabilirsiniz.

Canva

Birçok uygulamanın aksine mobil olarak basit bir şekilde tişört tasarımı yapabileceğiniz bir programdır.

 

Tişört Tasarımlarınızı Satabileceğiniz Siteler

Tişört tasarımlarınızı satabileceğiniz en iyi siteler;

Threadless

Bu platformda tasarımcılar herhangi bir karşılık vermeden kendi mağazalarını açıp yaptıkları tasarım tişörtleri satabilmektedir. Bu sitenin en çok beğenilen özelliklerinden biri ise tasarımcının kendi tasarladığı tişörtlerin fiyatlarını kendisi belirlemesidir. Site sizin kaç tane tişört sattığınız veya ne kadar kazandığınız gibi konular ile ilgilenmek yerine, sadece müşteri hizmetleriyle ilgili sorunlar ile ilgileniyorlar.

Tee Spring

Tee Spring, tasarladığınız tişörtleri yükleyip satabileceğiniz bir web sitedir. Ara yüzü anlaşılır ve kolay olan bu sitede satış hedeflerinizi belirlemenizde yardımcı olur. Ek olarak site sizlerin bir kampanya başlatmanıza yardım eder, her şey tamamlandıktan sonra bu site sizin tasarım tişörtlerinizi basar ve bastıklarını ürünleri satışa sunarlar. Her satış üzerinden kar elde edersiniz ve kar çeki kazanırsınız.

Society 6

Society 6, sitesi sizin tasarım tişörtlerinizi satışa sunmak için yükleyebileceğiniz bir platformdur. Site sizlere ürünleri satarken belirli bir taban fiyatı vermektedir ve bu fiyatın üstünde kar alırsınız. Bu platformda katılırken herhangi bir karşılık vermeden üye olabilirsiniz. Çevrenizdeki insanlar bu tişörtleri alıyorsa bu platform sizlere kar üzerinden bonus ödeme yapmaktadır.

Skreened

Bu platform üzerinden kendiniz için online mağaza açarak tasarım tişörtlerinizi satabilirsiniz. Ayrıca sitenin sevilen özelliklerinden biri ise komisyonu belirleme tamamen sizlere aittir. Mağazanızda yapılan satışlardan kendi belirlediğiniz komisyonu aldığınızdan kazanç potansiyeliniz artmaktadır. Site sizin tasarımlarınız ve satışınızı yapmakla birlikte nakliye sorunlarıyla da ilgilenmektedir. Ayrıca problemler için müşteri hizmetleri görevini de bu site üstlenmektedir.

Gear Bubble

Gear Bubble, satmak istediğiniz her tasarım tişörtünüz için sizden belirli bir ödeme almaktadır. Sizin tasarım tişörtleriniz satıldığı zaman sizden herhangi bir kâr payı istememektedir. Bunun nedeni ise tişört başına ödediğiniz ücretlerdir. Gear Bubble sizlerin ürünlerinizin üretim ve dağıtım hizmetini üstlenmekle kalmayıp müşteri hizmetleri görevinide üstlenmektedir.

tişört tasarlayarak nasıl para kazanılır

Designhill

Tişört tasarlayarak para kazanma için insanlara düzenli iş imkânı sağlayan bir pazardır. Site bazen tişört tasarım yarışması yaparak kullanıcılara ödüller dağıtmaktadır. Site ayrıca tişört tasarımlarını sergiliyebilmeniz için mükemmel bir platformdur. Eğer bir tasarımcıysanız bu platforma katılarak hem yarışmalardan hemde tasarımlarınız ile para kazanabilirsiniz.

Teespring.com

Tişört tasarımlarını satabileceğiniz başarılı sitelerden biridir. Sizlerde mağaza oluşturarak tasarımlarınızı buraya yükleyerek ürünlerinizi satabilirsiniz. Eğer oluşturduğunuz mağazanın sosyal medya hesaplarınız ile reklamını yaparsanız daha çok kazanç elde edebilirsiniz.

Fiverr

Birçok insana iş imkânı sunan Fiverr tişört tasarımlarınıda satabilmeniz için iş imkânı sunmaktadır. Sizlerde tasarladığınız tişörtleri bu platform aracılığı ile satabilir ve ayda ortalama 10 ila 200 dolar arasında para kazanabilirsiniz. Tişört design araması yaparak sizler için olan ilanlara erişebilirsiniz.

Spreadshirt

Bu platformda ücretsiz olarak kendi mağazanızı açabilir ve tasarladığınız tişörtleri yükleyerek satışını gerçekleştirebilirsiniz. Mağazanız ne kadar çok kitleye ulaşırsa kâr marjınız ve kazancınız o kadar artmaktadır. Ayrıca site sizlere komisyonlarınızı belirleme izni verir ve bu da kazancınızı arttırmaktadır.

Printful

Printful, sitesinde ücretsiz bir şekilde kendi işletmenizi oluşturarak tasarımlarınızı satabilirsiniz. Bu sitenin en iyi özelliklerinden biri Amazon, Shopify, Woo Commerce ve diğer birçok e-ticaret siteleriyle ortak çalışmasıdır. Bu sayede tişörtleriniz daha uygun maliyetler ile getirilebilir.

Sonuç

Özel tişört tasarımları giderek yaygınlaşmakta ve birçok insan farklı görünmek için tasarlanmış tişörtler giymektedir. Siz de zevkinize güveniyorsanız ve yaratıcı tişörtler tasarlayabileceğinize inanıyorsanız tişört tasarlayarak para kazanmak istiyorsanız. Yazımız da tişört tasarlayabileceğiniz ve satabileceğiniz siteler hakkında gereken bütün bilgileri verdik. Bol şanslar.

 

 

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir