Brave Browser Nedir? Brave Browser Para Kazanma

Bir web tarayıcısı kullanırken hiçbir şey yapmadan para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Eğer sizlerde günlük hayatınızda evinizden kolaylıkla para kazanmak istiyorsanız Brave tarayıcısı tam sizlere göre bir tarayıcıdır. Brave tarayıcısını indirdiğiniz andan itibaren para kazanabilirsiniz ve buna ek olarak reklam seçeneklerinde reklam sayısını arttırarak izlediğiniz reklam başınada para kazanabilirsiniz.
Bu yazımızda Brave Browser nedir, Brave Browser Para Kazanma ve Brave Browser para çekme konuları hakkında bilgi verdik. Sizlerde Brave tarayıcısından nasıl para kazanılacağını öğrenmek istiyorsanız yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı öneririz.

Brave Browser Nedir?

Brave, Yandex veya Chrome’a benzeyen web tarayıcısıdır. Chromium tabanlı çalışmaktadır ve çoğu chrome uzantısını da desteklemektedir. Ek olarak sizlerin gizliliğinizi ve verilerinizi kötü yönden etkileyecek zararlara karşı koruma yapar ve birçok reklamı engellemektedir. Ayrıca size ait verileri kesinlikle depolamaz ve kötüye kullanmaz. Brave kullanan kullanıcıların en çok beğendiği özellikse kullanıcıların tarayıcıda çıkan reklamları görüntülediği zaman ödül kazanmasıdır. Bu hizmet gizliliği koruyan reklamları kullanmaktadır ve kullanıcıların istediği zaman devre dışı bırakabileceği bir özelliktir. Ayrıca gün içerisinde görmek istediğiniz reklam sayısını sizler belirleyebilirsiniz.

BAT, Bitcoin ve Dogecoin’e benzeyen bir kripto para birimidir. Açılımı Basic Attention Token olan bu kripto para birimi reklam veren kişiler veya çevrimiçi pazarlama okuyucularının aralarında kullandığı bir tokendir.
Brave Browser BAT Nedir

BAT, Bitcoin ve Dogecoin’e benzeyen bir kripto para birimidir. Açılımı Basic Attention Token olan bu kripto para birimi reklam veren kişiler veya çevrimiçi pazarlama okuyucularının aralarında kullandığı bir tokendir.
Her kripto para gibi BAT’da fiyat düşüşleri veya yükselişleri olabilir. Brave’nin para birimi olan BAT 2017 yılında piyasaya sürüldüğü zamanlarda ortalama 0.16$ seviyelerindeydi. Fakat 2021 yılında 1.80$ seviyelerine çıkan Basic Attention Token 2022 yılında hızlı bir düşüş yaşayarak 0.40$ seviyelerine düşmüştür. Şu anda yaklaşık 2 milyar BAT dünya çapında dolaşım halindedir ve toplam değeri 800 milyon üzerindedir.

Brave Browser Para Kazanma

Brave tarayıcısı ile para kazanmak isteyen birçok kullanıcının nasıl para kazanılacağı hakkında bilgisi bulunmamaktadır. Bizlerde evden kazan ekibi olarak sizler için Brave tarayıcısından nasıl para kazanılacağını anlattık.
Brave tarayıcısını kullanırken 4 farklı para kazanma yolu vardır. Bunları sizler için detaylı bir şekilde maddeler halinde açıkladık.

Brave Browser Reklam İzleyerek Para Kazanma

Brave tarayıcısında reklam izleyerek para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Brave tarayıcısını indirerek Brave Ads’i açmaktır. Bu özelliği açtıktan sonra reklam izleyerek BAT kazanmaya başlayabilirsiniz.
Brave tarayıcısında ekranın sağ üst kısmındaki BAT logosuna tıklayınız. Brave ödülleri ve reklamları kısmını açarak oradaki ödül ayarlarına tıklayınız. Daha sonra reklamları kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Örneğin hiç reklam görmek istemiyorsanız ayarları tamamen kapatabilirsiniz veya bir saat içerisinde görmek istediğiniz reklam sayısını ayarlayabilirsiniz. Brave tarayıcısında bir saatte maksimum 10 reklam görüntüleyebilirsiniz. Bu tamamen sizlere bağlı bir şey Brave reklam izleyerek para kazanmak istiyorsanız reklam sayısını arttırarak daha fazla para kazanabilirsiniz.

brave browser nedir

Brave Browser İndirerek Para Kazanma

Brave tarayıcısının yeni katılan kullanıcılarına para kazandırma yollarından birisi ise tarayıcıyı indirmektedir. Evet yanlış anlamadınız Brave tarayıcısını indirdiğiniz andan itibaren zaten para kazanmaya başlıyorsunuz.
Brave tarayıcısını indiren yeni kullanıcılar 30 gün boyunca tarayıcıyı kullanırsa 5$ değerinde BAT kazanabilirler. Ayrıca her ay 20 ila 40 BAT arasında rastgele hediyeler alabilirsiniz. Bu da bir çok kişi tarafından bu tarayıcıdan en kolay para kazanma yolu olarak görülmektedir.

Brave Browser İçerik Üreticisi Para Kazanma

Brave Browser BAT kazanma yollarından birisi ise içerik yaratıcısı olmaktır. Sizlerde Blog yazarı, Podcast yayıncısı veya Youtuber iseniz içerik oluşturucu olarak Brave ödülleri programına katılabilirsiniz. Bu program tamamen Brave tarayıcısının reklamını yapmakta aracı olmaktadır. Bu program sayesinde içerik yaratıcıları kullanıcılardan direk bağış alabilir veya kanalınızı desteklemek için aylık üyelik alabilirler. Bu sizlerin daha fazla ödeme alıp işinize daha çok odaklanmak için mükemmel bir yöntemdir.
İçerik üreticisi olarak para kazanmak için öncelikle sitenizi veya kanalınızı Brave Rewards’a eklemeniz gerekmektedir. Tarayıcı tarafından siteniz doğrulandıktan sonra artık para kazanabilirsiniz.

Brave Browser Referans Olarak Para Kazanma

Brave Creator’a yeni katılan kullanıcılara platform tarafından bir bağlantı verilmektedir. Bu arkadaşlarınızı Brave’i indirmek gerekli olan tavsiye bağlantısıdır. Arkadaşlarınız sizin attığınız tavsiye bağlantısı ile Brave’a katılırsa platform sizlere 1 ila 7 dolar değerinde BAT’ı sizlere ödül olarak vermektedir. Bu miktar bulunduğunuz ülkeye göre değişmektedir fakat her referans için uygundur.
Arkadaşlarınıza Brave tavsiye bağlantısı atmak istiyorsunuz fakat bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız öncelikle Brave’i indirip içerik üreticisi olmanız gerekmektedir. Başvurunuz doğrulanırsa sizin içerik oluşturucusu panonuza bir tavsiye bağlantısı düşmektedir. Bu bağlantıyı arkadaşlarınıza atarak BAT kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bir başka para kazanma tarayıcısı olan Surfe Be hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, ilgili yazımıza göz atabilirsiniz. (Surfe be Nedir? Nasıl Para Kazanılır?)

Brave Browser Para Çekme

Birçok kişi bu platformdan BAT kazanınca bu kripto parayı nasıl nakit paraya dönüştüreceğini bilmemektedir. Brave platformunda paranızı çekmek için Uphold veya Gemini kripto platformlarına katılmanız gerekmektedir.
BAT’ı Brave hesabınızdan çekmek istiyorsanız para çekmeye tıklayınız orada siteye kayıt ettiğiniz Uphold ve Gemini platformuna yönlendirileceksiniz. Kazandığınız BAT’ı Bitcoine veya diğer kripto para türlerine takas edebilirsiniz. Eğer parayı çekmek istiyorsanız kazandığınız BAT’ı EUR ve USD çevirerek banka hesabınıza aktarabilirsiniz. Tabi ki de bunun için üye olduğunuz kripto platformuna banka bilgilerinizi kayıt etmeniz gerekmektedir.

Brave Browser Güvenilir Mi ?

Brave browser 2019 yılında piyasaya sürülmüştür ve çok hızlı bir şekilde gelişim sağlamaktadır. Açık kaynak kodlu bir yazılıma sahip olan bir tarayıcı olmasından dolayı çıktığı günden beri kullanıcı sayısında ciddi bir artış vardır. Yani Brave Browser’i hiçbir sıkıntı olmadan kullanabilirsiniz.

Genelde birçok kullanıcıya tarayıcı değiştirmek oldukça zor gelmektedir. Fakat Brave Browser’e alışan birçok kişi bu tarayıcıdan oldukça memnun durumda bunun sebebi Brave Browser’da fazla ram tüketimi olmadığı için birçok tarayıcıya göre daha stabil ve daha hızlı çalışmasıdır.

Sonuç

Bu yazımızda Birden fazla yolla para kazandırma tarayıcısı olan Brave hakkında Brave Browser nedir Brave Browser para kazanma ve Brave Browser para çekme konuları hakkında bildiklerimizi sizlerle paylaştık. Sizlerde artık bu konular hakkında bilgi sahibiyseniz bir an önce Brave tarayıcısını indirerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bol Kazançlar

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir