E-Ticaret Satılacak Ürün Tavsiyeleri

E-ticaret yapmak istiyorsunuz fakat hangi ürünlerin satışını yapacağınıza karar veremediniz mi? Satacağınız ürünler yüksek talep görmeli ve satışın da az rekabet bulunmalı. Eğer aklınızda bir ürün bulunmuyor ise yazımız tam sizlere göre, bu yazımızda E-ticaret ürün tavsiyesi yapmaktayız.

E-ticaret Nedir ?

E-ticaret en geniş tanımı internet üzerinden işletme kurup internet üzerinden satış yapmaktır. E-ticaret işletmesi sahipleri kendi ürünlerini internet sitesine veya sosyal medya hesabına yükler ve müşteriler beğendiği ürünleri sipariş yoluyla temin ederler. E-ticaret’e girerken kendine en uygun alanı seçmeniz işinizi severek yapmanızı sağlayabilir bu da satışlarınızı artıracaktır. Covid-19 nedeniyle dünya genelinde kapanmalar olduğu için insanların bu sektöre yönelmesinden ve normal işletmelere göre çok daha az maliyetle kurulabilecek bir imkânı olduğu için son derece gelişmiş ve gelişmeye devam eden sektördür. E-ticaret iş modelleri her geçen gün artmaktadır, buda insanlara çok daha fazla iş seçeneği sunmaktadır.

E-ticaret Ürün Tavsiyeleri

1) Spor Araç ve Gereçleri

Covid-19 pandemisi yüzünden spor salonlarının kapanması veya insanlar hastalanmamak için artık evlerinde spor yapmaya başlamasını bu iş kategoride satış patlamasına sebep olmuştur. Evde spor yapmanın rahatlığına alışan insanlar spor salonları açılmasına rağmen evlerinde spor yapmaya devam ediyorlar ve evde spor yapmak için ürünlere ihtiyaç duyuyorlar. Bu sebeple internet üzerinden ürün alıyorlar. Bu ürünlerin en büyük avantajı moda ve son kullanma tarihi olmadığı için ürünün elinizde kalma gibi bir durumu yoktur.

E-Ticaret Satılacak Ürün Tavsiyeleri

2) Araç ve Otomobil Aksesuarları

Araç ve Otomobiller artık dünya genelinde yaygın bir şekilde kullanılıyor. Artık kadın veya erkek çoğu insan arabalarının daha hoş görünmesi için para harcayıp yeni aksesuarlar alabiliyorlar. Sizde bu kategori de hoş görünüşlü ve kullanışlı aksesuar temin ederek satışa başlayabilirsiniz.E-Ticaret Satılacak Ürün Tavsiyeleri

3) Teknolojik Ürün Aksesuarları

Teknolojik ürünlerin fiyatlarının artması nedeniyle insanlar kırılmamalarına özen gösteriyor bu nedenle kırılmaz cam ve telefon kılıfı gibi koruyucu şeyler satın alıyorlar. Bunun dışında insanlar dekoratif amaçla da teknolojik ürün aksesuarları satın almaktadır. Baskılı telefon kılıfları, selfie çubukları ve kırılmaz cam, sticker vb. ürünlerin satışını yapabilirsiniz. Satışlarını artırmak istiyorsanız ilginç ve kullanışlı teknolojik aksesuarları satmanızı tavsiye ederiz.

telefon-aksesuarları

4) Kozmetik Ürünleri

Genelde kadınların ilgisini çeken bir sektördür. Kâr marjı diğer diğer kategorilere göre oldukça fazla, fakat bir o kadarda rekabetin üst düzey olduğu bir kategoridir. Maalesef dev markalar kozmetik kategorisini tekelleştirmiştir. Fakat siz de bu markların ürünlerini satabilirsiniz. Önemli bir nokta ise satacağınız ürünler sağlık açısından engel teşkil etmemelidir bu konu da çok titiz olmanız gerekmektedir.E-Ticaret Satılacak Ürün Tavsiyeleri

5) Kadın ve Erkek Kıyafetleri

İnsanlar artık mağazaları gezmek yerine artık internetten oturduğu yerden istediği ürünü ve kendine uygun bedeni sipariş edip temin ediyorlar. Bu durumda tekstil dünyasını mağazalardan alıp internet ortamına taşımaktadır. Sizde ürünlerinizi sosyal medya veya farklı işletmeler üzerinden satış yapabilirsiniz. Ürünleriniz şık ve uygun fiyata olursa insanlar sizi daha çok tercih edebilirler.E-Ticaret Satılacak Ürün Tavsiyeleri

6) Dekoratif Ürünler ve Ev Dekorasyon Ürünleri

Pandemi ile birlikte insanlar artık evde zaman geçirdikçe ya evlerinde daha fazla kusur bulmaya başladılar ya da evlerine biraz renk katmak istiyorlar. Bu nedenle dekorasyon ürünlerin satışının da büyük bir artış meydana gelmiştir. Siz de ev dekorasyonları ürünleri satarak para kazanabilirsiniz.

ev-dekorasyon-ürünleri

7) Evcil Hayvan Ürünleri ve Aksesuarları

E-ticaret’e satış oranlarının yüksek olduğu ir başka kategori ise evcil hayvan ürünleri. Bunlar mamalar, oyuncaklar hatta kıyafetler olabilir. Son zamanlar da e-ticaret platformlarında birçok insan kediler ve köpekler için sweat tarzı şeyler satmakta sizler de bu kategoride satış yapabilirsiniz.

e-ticaret ürün tavsiyesi

8) Gıda Ürünleri

Pandemi süreci her şeyi etkilediği gibi gıda satışında da büyük değişikliklere neden olmuştur. Bunlardan biri ise gıda ürünlerinin online olarak satılmasıdır. Artık insanlar marketlerden istedikleri ürünleri sipariş eder ve kuryeler siparişi evlerine ulaştırır.  Kuracak olacağınız E-ticaret siteniz üzerinden gıda satışları gerçekleştirmeniz durumunda insanların alışveriş alışkanlığının değiştirildiği şu günler nedeniyle ileride de online alışverişe yönelmiş bir kitleyle muhatap olacağınızı söylemek yanlış olmayacaktır. Bu sebeple gelcekte en uzun ömürlü E-ticaret işi olarak görülebilir.

e ticaret ürün tavsiyeleri

9) El Emeği Ürünler

Evde kendi el emeğiniz ile bileklik, patik, lif vb. ürünleri yapıp sosyal medya veya farklı internet siteleri üzerinden satışa sunabilirsiniz. Bütün ev hanımlarının evden para kazanmasına olanak sağlar. Bu kategori çoğu E-ticaret kategorisine göre daha az maliyetlidir. Çok düşük sermayeler ile yapılabilir.

eticaret ürün tavsiyesi

E-Ticaret Satışı Yapılacak Spesifik Ürün Tavsiyeleri

 • Baskılı Tişörtler
 • Şapkalar
 • Hijyen Ürünleri
 • Maskeler
 • Bebek Oyuncakları
 • Bluetooth Kulaklık ve Hoparlör
 • Çift Bileklikleri veya Kolyeleri
 • Baskılı veya Şekilli Telefon Kılıfları
 • Akıllı Saatler
 • Parti Süsleri
 • Araba Aksesuarları

E-Ticaret’te Satacağımız Ürüne Karar Verirken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

E-ticarette satacağınız ürüne karar verirken öncelikle satış yapacağınız kategori ile ne kadar bilgili olduğunuza bakın. Sonuç olarak satacağınız ürünün kalitesi, fiyatı vs. özellikleri hakkında bilgili değilseniz bu ürünlerin alım sürecinde sorunlar yaşayabilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz örneğin teknoloji ürünlerine ilgiliyseniz, bu ürünler hakkında bilgi sahibiyseniz bu kategoriye yönelmenizdir. Satış yapacağınız kategoride bilgi sahibi değilseniz. Satışa başlamadan önce iyice araştırmalı, bu kategoride çalışan veya daha önce çalışmış kişilerden tavsiyeler alabilirsiniz.

Satacağınız ürüne karar verirken önemli noktalardan birisi ürün teminidir. Satacağınız ürünleri nasıl temin ettiğinizdir. Ürünleri ucuza ve kolay yoldan temin etmeniz çok önemlidir. Ürünleri ne kadar ucuza temin ederseniz kâr marjınız o kadar yüksek olacaktır.

Satış yapacağınız ürünleri seçmeden önce müşteri kitlesini belirlemeniz de yarar var. Hangi kesime satış yapacaksınız, yüksek gelirli insanlara mı, düşük gelirli insanlara mı? Yüksek gelirli insanlara yani kaliteli ürün satışı yapmak size daha yüksek kâr oranı verecektir fakat ürün stoklama için daha yüksek sermaye gerektirir. Düşük gelirli insanlara, daha ucuz ürün satışı yaparsanız kâr marjınız daha düşük olacaktır fakat ürün temini yaparken daha az sermayeye ihtiyacınız olacaktır.

Satacağınız ürünü seçerken rakip analizi yapmanız gerekir. Çok talep gören ürünler de rekabet yüksektir. Ancak az da olsa bazı kategoriler de çok talep görmesine rağmen, rekabet çok yüksek değildir. Böyle kategorileri seçmek kazanacağınız para miktarını artıracaktır.

Ürünleri nerede pazarlayacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Sosyal medya, İnternet sitesi veya trendyol, hepsiburada ve n11 gibi e-ticaret platformlarında mı satış yapacaksınız. Hepsinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır. İyice araştırıp kendinize en uygun olanı seçmelisiniz.

Sonuç

Makalemizde sizlere E-ticaret hakkında kısa bilgi, E-ticaret iş fikirleri ve E-Ticaret Spesifik Ürünler hakkında bilgi verilmiştir. Sizlerde eğer E-ticaret işine girmek istiyorsanız, kendinize uygun bütçe ile yapabileceğiniz herhangi bir E-ticaret işini seçerek ve bu iş için gerekli zemini hazırlayıp ürün satışına başlayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir