Music Xray Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Müzik dinleyerek para kazanma fikri kulağınıza hoş geliyor mu? Evet, yanlış duymadınız müzik dinleyerek para kazanabilirsiniz. Günlük hayatımız da zaten bir çoğumuz saatlerce müzik dinliyor. Peki neden bunu yaparken para kazanmayalım. İşte bu yazımız da bu dileğinizi gerçekleştirebileceğiniz en popüler müzik dinleyerek para kazanma platformlarından biri Music Xray hakkında inceleme yaptık. Siz de Music Xray ile para kazanmak istiyorsanız yazımızı baştan sona okumanızı tavsiye ederiz.

Music Xray Nedir?

Music Xray dünya çapında bir çok kullanıcıya sahip, 2009’da New York’ta kurulan bir müzik dinleme platformudur. Music Xray’e günlük olarak çok sayıda amatör veya profesyonel şarkıcılar tarafından şarkı yüklenmektedir. Kullanıcılar ise dinlemek istedikleri herhangi bir şarkıyı dinleyebilirler. Music Xray platformunun en temel amacı sanatçıların müziklerini tanıtmak ve bir hayran kitlesi oluşturmak için para ödemesi ve dinleyicilerin de bu müzikleri dinleyerek para kazanmasıdır. Platformun bir diğer amacı ise yetenek avcıları ile sanatçıları buluşturmasıdır. Music Xray platformunun bu kadar çok kişiye ulaşmasının sebebi ise kullanıcılara müzik dinleyerek para kazanma fırsatı sunmasıdır. Bu fırsat birçok kişiyi bu platforma çekmiştir.

Music Xray ile Para Kazanma

Music Xray platformunun temel amacı daha önce de belirttiğimiz gibi sanatçıların şarkılarının tanıtımını yapmak ve tanınırlığını artırmak için platforma para öder ve platformda kullanıcılara müzikleri dinledikleri para öderler. Müzikler çok uzun değildir yaklaşık 30-60 saniye uzunluğundadır. Music Xray dinlediğiniz şarkı başına birkaç sent ödüyor. Peki Music Xray ile para kazanma nasıl yapılır? Sizler için Music Xray ile para kazanmayı adım adım anlattık;

1. Music Xray ile para kazanmak için öncellikle üye olmanız gerekmektedir. Platforma üye olabilmek için iki seçeneğiniz vardır; Sound Cloud hesabı veya e-posta adresinizi kullanarak platforma kaydolabilirsiniz. E-posta ile kayıt olduysanız e-posta adresinize gelen onay mailini onaylamanız gerekecektir. Onayladıktan sonra bir sonra ki adıma geçebiliriz.

2. Üye olduktan sonra bir sonraki adım, oluşturduğunuz hesap türünü seçmektir. Üç farklı hesap türü vardır; müzik fanı, sanatçı/şarkıcı ve yetenek avcısı. Music Xray ile para kazanmak istiyorsanız ”müzik fanı” seçeneğini seçmeniz gerecektir.

3. Ardından, Facebook hesabınızı Music Xray hesabınıza bağlamanız gerekmektedir. Aslında bunun için zorunluluğunuz yok fakat hesabınızın düzgün çalışması için Facebook hesabınızı senkronize etmenizi tavsiye ederiz.

music xray para kazanma

4. Facebook hesabınızı da bağladıktan sonra karşınıza bir form çıkacaktır. Bu form da doğum tarihiniz, cinsiyetiniz, yaşadığınız ülke ve son olarak dinlemeyi sevdiğiniz müzik türlerini seçmeniz gerekecektir. Unutmayın daha sonra para kazanmak için dinleyeceğiniz müzikler bu kısımda seçtiğiniz türlerden olacaktır.

5. Bu adımı da tamamladıktan sonra karşınıza çıkan listede favori sanatçılarınızı seçip kaydet butonuna basın.

6. Müzik fanı profilinizi tamamladığınıza göre artık Music Xray ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Dinleyerek para kazanabileceğiniz yeni bir müzik olup olmadığını kontrol etmek için hayran eşleşmesi gelen kutusuna bakmalısınız. Yeni bir müzik yüklendiyse bu kısımdan görebilirsiniz.

7. Hayran eşleşmesi gelen kutunuz da herhangi bir müzik varsa o müziği en az 30 saniye boyunca dinlemeniz gerekecektir. 30 saniye boyunca dinlediğiniz her şarkı için yaklaşık 30 Cent şu anki döviz kuru ile dinlediğiniz her şarkı başına ortalama 5 TL kazanacaksınız.

8. Şarkıyı para kazanmak için gereken minumum süre boyunca dinledikten sonra, Musicxray hesabınıza bir miktar para geldiğine dair yeşil bir posta kutusu görünecektir. Bunun posta kutusunda dinlediğiniz sanatçıya hayran olmak ya da olmamak için bir seçenek göreceksiniz. Tercihinize göre sanatçıya hayran olabilirsiniz ya da hayran değilim butonuna basarak bir sonraki şarkıya geçebilirsiniz.

Müzik Xray ile para kazanmak istiyorsanız bilmeniz gereken şeyler;

Bir şarkıyı 30 saniyeden daha kısa süre dinlememelisiniz, eğer 30 saniyeden daha az dinlersiniz para kazanamazsınız.

Parçayı dinledikten sonra karşınıza gelen iletiden dinlediğiniz sanatçıya hayran olabilir ya da hayran olmayabilirsiniz, hangi seçeneği seçerseniz seçin ödemenizi alacaksınız. Bunun sorulma amacı ise sanatçıya hayran olmanız durumunda daha sonra aynı sanatçının şarkılarının karşınıza çıkmasıdır.

Son olarak üye olurken seçtiğiniz müzik tercihlerinizi haftalık olarak değiştirmenizi öneririz sebebi ise karşınıza dinleyerek para kazanabileceğiniz daha çok şarkının çıkmasıdır.

Müzik dinleyerek para kazanabileceğiniz diğer platformları merak ediyorsanız ilgili yazımıza bakabilirsiniz. (Müzik Dinleyerek Para Kazanma)

Music Xray ile Ne Kadar Para Kazanılır?

Music Xray ile kazanacağınız para miktarı dinlediğiniz şarkı sayısı ile doğru orantılıdır. Ancak günlük olarak dinleyebileceğiniz şarkı sayısı sınırlıdır. Dinlediğiniz her şarkı için yaklaşık 10 ile 30 cent arasında kazanırsınız. Gün için de yeterli vakti ayırırsanız Music Xray ile günlük olarak 10 Dolar’a kadar kazanabilirsiniz. Aylık olarak ise yaklaşık 300 Dolar yani 4500 TL’ye kadar kazanabilirsiniz. Tabi bu miktar ayırdığınız zamana göre artıp azalabilir.

Music Xray ile kazandığınız parayı çekmek için hesap bakiyeniz minumum 20 Dolar olmalıdır. Bu barajı aştıktan sonra kazandığınız parayı kolayca PayPal hesabınıza aktarabilirsiniz.

Sonuç

Sizler zaten günlük hayatınız da yaptığınız bir şeyi yaparak para kazanmak istiyorsanız. Music Xray bunu için oldukça iyi bir seçenektir. Dünyanın her bir yanın da yüz binlerce insan Music Xray ile para kazanıyor. Sizler de artık Music Xray ile para kazanma hakkında gerekli bütün bilgilere sahipsiniz. Bol şanslar.

 

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir