Müzik Dinleyerek Para Kazanma 2022

Günlük hayatınızda bir çoğumuz işe giderken veya boş vakitlerimizde müzik dinleriz. Peki müzik dinleyerek para kazanmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz?  Evet yanlış duymadınız müzik dinleyerek para kazanmanız mümkün, bazı web siteler veya uygulamalardan müzik dinleyerek ve yorum yaparak para kazanabilirsiniz. Bu yazımızda bu dileğinizi gerçekleştirebileceğiniz web siteler ve uygulamaları hakkında bilgi verdik, keyifli okumalar.

Müzik Dinleyerek Nasıl Para Kazanılır?

Sanatçılar, müziklerini piyasaya sürmeden önce bazı platformlar aracılığıyla müziklerini seçilmiş kullanıcılara dinleterek, yaptıkları müzik hakkında bir ön inceleme yaptırmak istiyorlar. Bu şekilde yaptıkları müzikleri daha iyi hale getirebiliyorlar. Siz de bu platformlar üzerinden inceleme yaparak para kazanabilirsiniz. Aslında yapmanız gereken oldukça basit, aşağıda yer verdiğimiz web sitelerinden birine üye olarak kendi profilinizi oluşturmanız gerekiyor. Profiliniz onaylandıktan sonra yapmanız gereken iki şey vardır. Müzikleri dinlemek ve müzikler hakkında inceleme yazıları yazmak. Müzik dinleyerek para kazanma sitelerinin birçoğu uluslararası sitelerdir. Şarkılar genel de İngilizcedir. Bu nedenle azami derecede İngilizce bilmeniz de yarar var. Ancak bilmiyorsanız endişelenmeyin Google Translate kullanarak şarkıları çevirebilirsiniz. Unutmayın ne kadar çok müzik dinleyip yorum yaparsanız o kadar çok para kazanırsınız.

Müzik Dinleyerek Para Kazanma

Müzik Dinleyerek Ne Kadar Para Kazanılır?

Müzik dinleyerek kazabileceğimiz para sizi zengin etmez fakat bu para sizler için çok güzel bir pasif gelir olabilir. Kazanabileceğiniz paranın net bir miktarı yoktur. Bu miktarı etkileyen faktörler platformlar arasında değişiklikler veya sizin müzik dinleme sürenizle ve yaptığınız yorum sayısı ile doğru orantılıdır. Günde ortalama 2-3 saat müzik dinleyerek ayda ortalama 50-100 dolar arasında para kazanabilirsiniz.

Müzik Dinleyerek Para Kazanma Siteleri

En iyi ve en çok kazandıran müzik dinleyerek para kazanma siteleri;

Music xray ile Para Kazanma

Sanatçıların veya söz yazarlarının, şarkılarını gönderebilecekleri ve müzik dinleyerek para kazanılabilecek bir platformdur. Bu platform aynı zamanda sanatçılar ve yetenek avcıları arasında bir köprü işlevindedir. Sanatçılar, müziklerini tanıtmak ve bir hayran kitlesi oluşturmak için belirli bir ücret öderler ve takipçi havuzları oluşur. Üye olan insanlar kendi seçtikleri müzikleri dinlemek için sanatçıların hayran kadrolarına katılabilirler. Bu platformdaki üyeler amatör sanatçıların, müziklerini dinlemek için site tarafından ödeme alırlar. Ödemelerinizi yalnızca PayPal üzerinden nakit olarak alabilirsiniz. Müzik başına yaklaşık 10 cent alırsınız. Minimum ödeme eşiği 20 dolardır.

Music Xray ile Para Kazanma Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinmek İstiyorsanız İlgili Yazımıza Göz Atabilirsiniz.(Music Xray Nedir? Nasıl Para Kazanılır?)

Playlist Push ile Para Kazanma

Müzik dinleyerek para kazanma fikri çok havalı değil mi? Playlist Push, tam olarak bunun için var olan bir platformdur. Bu platformun ana fikri sanatçıları ve şarkılarını desteklemek, yetenekli sanatçıları en üst ulaşmasına yardımcı olmaktır. Bu programa hak kazanmak için bazı şartlar var bunlar; Spotify, Youtube Music veya Apple Music’te en az bir çalma listenizin bulunması gerekiyor. Ayrıca bu platformlardaki takipçi sayınız ne kadar fazla olursa programa hak kazanmanız o kadar kolaylaşır. Playlist Push en yüksek ödeme oranlarından birine sahiptir. Playlist Push incelediğiniz her müzik için yaklaşık 12 dolarlık bir ödeme yapmaktadır ve ödemeler direkt olarak banka hesabınıza havale yapılır.

Cash4minutes ile Para Kazanma

Cash4minutes, kullanıcılara radyodan müzik dinleyerek para kazanmalarını sağlayan bir web sitedir. Kullanıcılar kendilerine ait profili oluşturduktan sonra iletişim bilgilerini doldurur. Profiliniz onaylandıktan sonra size yapmanız gereken görevler hakkında bir e-posta gönderilir. Kullanıcılar o an aktif olan herhangi bir radyo kanalını dinleyebilir. Bu şirket kullanıcılara dakika başına yaklaşık olarak 0.08 dolar ödüyor. Ödemeler PayPal, Bitcoin veya Litecoin ile yapılır, isteğe bağlı olarak Amazon hediye kartı aracılığıyla da kullanabilirsiniz.

Current.us ile Para Kazanma

Current.us telefonunuzda müzik dinlediğiniz için size yılda yaklaşık 600 dolar ödeyen android ve ios kaynaklı bir uygulamadır. Ofiste çalışırken, koşu yaparken ve hatta işe giderken bile para kazanmak istiyorsanız bu uygulama en kullanışlı uygulamalardandır. Uygulamada ne kadar çok aktif olursanız o kadar çok puan kazanırsınız ve puanlarınız karşılığında para alırsınız.  Uygulamada dinlediğiniz müzikler ve diğer özellikleri aktif kullanmanız karşılığında daha fazla puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız puanları, çevrimdışı müzik dinlemek için müzik kaydederek veya PayPal üzerinden nakit olarak çekebilirsiniz.

Müzik Dinleyerek Para Kazanma

RadioEarn ile Para Kazanma

Radyo dinleyerek para kazanmak istiyorsanız RadioEarn bunun için mükemmel bir web sitesidir. Bu platforma bir profil oluşturarak başlayabilirsiniz. Eğer bir web site sahibiyseniz kullanıcılarınızı bu platforma yönlendirerek de para kazanabilirsiniz.  RadioEarn her 15 dakikada size bir puan verir ve bu puanları Amerikan doları ile değiştirebilirsiniz ve ödemeler her ay PayPal üzerinden nakit olarak yapılır.

Earnaly ile Para Kazanma

Earnaly, kullanıcılara ufak görevleri tamamladıkları için para ödeyen bir başka sitedir. Kullanıcılar yaptıkları görevler karşılığında puan kazanırlar. Bu görevler anket doldurmak, müzik veya radyo dinlemek, ve reklam izlemek gibi şeylerdir. Ödemeleri PayPal üzerinden nakit olarak veya Amazon hediye kartı olarak olabilirsiniz. Minumum ödeme eşiği 2 Dolardır.

Research.fm ile Para Kazanma

Research.fm, müzik dinleyerek para kazanmanın en güzel yoludur. Radyo istasyonlarına ne tür müzik çalabileceklerini bildirmeniz karşılığında sizlere belirli bir ücret ödemesi yapmaktadır. Şirket sahipleri kullanıcılara anket doldurmaları için e-posta gönderir ve kullanıcılar müziği dinledikten sonra anketi doldurmaları karşılığında kullanıcılara Amazon hediye kartı verir ve sizde bunları kullanabilirsiniz.

HitProdector ile Para Kazanma

HitProdector, müzikleri yayınlanmadan önce bu platform üzerinden test eden bir araştırma şirketidir. Kullanıcılara müzik dinlemeleri ve dinledikleri müzik için yorum yapmaları için para ödemektedir. Kullanıcıların kayıt olmaları, müzik türlerini seçmeleri ve verilen müzikleri dinleyerek oylaması yeterlidir. Ayrıca sanatçıları da değerlendirerek para kazanabilirsiniz. Şirket, kullanıcılarına puan ile ödeme yapar her müzikleri başına ortalama 3 puan kazanırsınız, 3 puan yaklaşık 1 dolara denk gelmektedir. Ödeme eşiğini aştıktan sonra ödemeleri PayPal veya Amazon gibi sitelerde kullanabileceğiniz hediye kartları ile değiştirebilirsiniz.

Sonuç

Yazımızda müzik dinleyerek para kazanabileceğiniz siteler ve uygulamalar hakkında bilgi verdik. Eğer müzik dinlemek hoşunuza gidiyorsa sizlerde yazımızda ki bu platformlar üzerinden eğlenerek pasif bir gelir elde edebilirsiniz. Her sitenin kendine özgü işleyişi, farklı ödeme şekilleri vardır. Müzik dinleyerek para kazanmak için zaman kaybetmeden verilen platformlardan kendiniz için en uygununu seçerek katıldıktan sonra profil oluşturup müzik dinlemeye başlamaktır.

 

 

 

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir