Sanal Ayakkabı: Stepn ile Para Kazanma

Son zamanlarda pek çok kişi Stepn ile para kazanmaya başladı. Stepn hareket et ve kazan mantığıyla çalışan uygulamadır. İnsanlar Stepn ile aylık olarak ortalama 1200 Dola kazanabiliyor. Özellikle 2022’in ilk aylarında popülerliğini artırdı. Peki nedir bu Stepn ve nasıl para kazanılır? Siz de bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız. Bu içeriğimiz de sizler için Stepn ile para kazanma hakkında bir inceleme yazısı yazdık. Keyifli okumalar.

Stepn Nedir?

Stepn, kullanıcıların para kazanmak için bir Sanal Ayakkabı alarak dışarıda yürüyerek veya koşarak para kazanabileceği bir NFT oyunudur. Temel olarak hareket ve kazan mantığına sahip insanların daha sağlıklı bir hayat yaşamasını sağlarken aynı zamanda Stepn ile para kazanmasına da olanak sağlıyor. Jerry Huan ve Yawn Rong adlı iki Avustralyalı ortak tarafından piyasa çıkarılan oyun günden güne kullanıcı sayısını arttırdı ve şu ana kadar 30 milyon Dolardan fazla gelir sağladı. Siz de Stepn ile para kazanmak istiyorsanız yazımızın devamını okumanız yeterli olacaktır.

Stepn ile Para Kazanma

Stepn daha önce belirtiğimiz gibi hareket ve kazan oyunudur. Stepn ile para kazanmak için öncelikle uygulamasını indirmeli ve kayıt olmalısınız. Stepn’i Google Play Store veya App Store üzerinden ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra kayıt olmak oldukça basittir. Kişisel bilgileriniz ve eposta adresinizi girmeniz yeterlidir. Daha sonra eposta adresinize gelen onay mailini onaylayarak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. Kayıt işlemeni tamamlamak son olarak bir aktivasyon kodu girmelisiniz. Bu aktivasyon kodunu Stepn’i kullanan arkadaşlarınızdan alabilir ve internetten kolaylıkla bulabilirsiniz. Oyunu indirip kayıt olduktan sonra para kazanmak için ihtiyacınız olan tek şey bir Sanal Ayakkabı satın almak. Satın aldığınız Sanal Ayakkabı kazanacağınız tutarı doğrudan etkileyecektir ve farklı fiyatlarda Sanal Ayakkabılar mevcuttur.

Sanal Ayakkabı satın aldıktan sonra yapmanız gereken tek şey yürümek veya koşmak böylelikle Stepn ile para kazanmaya başlayacaksınız. Günlük olarak yürüyebileceğiniz veya koşabileceğiniz miktar sınırlıdır. Fakat bu sınır seviyenize göre değişiklik gösterir, seviyeniz arttıkça yürüyebileceğiniz veya koşabileceğiniz miktar artacaktır. Haliyle kazanacağınız para miktarı da artacaktır.

stepn ile para kazanma

Stepn ile para kazanmanın 3 farklı modu vardır. Her modun kendine özgü özellikleri ve farklı kazançları vardır. Stepn para kazanma modları;

Solo Mod

Bir Sanal Ayakkabı satın aldıktan sonra Stepn ile para kazanmak için Solo Modda yürüyerek veya hareket ederek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Para kazanmak için enerjiye ihtiyacınız vardır. Her bir enerji için yaklaşık 5 dakika hareket etmeniz gerekmektedir. Bu nedenle para kazanmaya başlamadan enerjinizin olup olmadığına dikkat edin.

Kullanıcılar seviyelerine ve sanal ayakkabılarına göre günlük olarak kazanacakları enerji miktarları farklıdır. Örnek olarak 1. Seviye bir kullanıcı günde 10 dakika olan 2 enerji kazanır. Enerjiniz, enerji sınırına ulaşana kadar her 6 saatte bir %25 oranında yeniden doldurulur.

Maraton Modu

Stepn kullanıcıları Maraton moduna katılabilmek için maraton başlamadan en az bir gün önce uygulamada bulunan Maraton kısmından kayıt olmaları gerekir aksi taktirde bu moda katılamazlar. İki farklı maraton çeşidi var bunlar; haftalık maraton ve aylık maraton. Haftalık maratonlar bir hafta sürerler ve mesafeler 2,5 km 5 km ve 7.5 km’dir. Aylık Maratonlar ise bir ay sürerler ve mesafeler 5 km, 10 km ve 15 km’dir. Aynı anda iki maratona çeşidine birden katılamazsınız yalnızca birine katılabilirsiniz.

Arka Plan Modu

Son olarak Stepn ile para kazanmanın en basit yolu olan Arka plan modundan bahsedelim. Bu modda enerji harcamanıza gerek yoktur. Uygulamada bir Sanal Ayakkabınız olduğu sürece para kazanabilirsiniz. Arka plan modu günlük olarak 3.000 adım ile sınırldır.

Sanal Ayakkabı ile Para Kazanma

Stepn ile para kazanmak için uygulamaya kayıt olduktan sonra bir Sanal Ayakkabı satın almalısınız. Alacağınız farklı Sanal Ayakkabılar vardır. Bunların özellikleri ve kullanım modları farklıdır. 4 farklı ana Sanal Ayakkabı vardır bunlar;

  • WALKER (YÜRÜYÜŞCÜ) (1-6 km/s)
  • JOGGER (KOŞUCU) (4-10 km/s)
  • RUNNER (KOŞUCU) (8-20 km/s)
  • TRAINER (EĞİTİMCİ) (1-20 km/s)

sanal ayakkabı

Sahip olduğunuz Sanal Ayakkabılar kazancınızı belirler. Birden fazla Sanal Ayakkabı satın alabilirsiniz. Ne kadar çok ayakkabınız varsa o kadar çok hareket enerjisi kazanırsınız. En çok parayı RUNNER (KOŞUCU) ayakkabılar getirir ve ilginç olarak en ucuzları da bunlardır. Bunun nedeni ise insanların koşmak yerine yürümeyi tercih etmesidir.

Stepn ile Ne Kadar Para Kazanılır?

Stepn ile para kazanmayı öğrendiğinize göre muhtemelen şu an aklınızda ne kadar kazanabileceğiniz vardır. Stepn ile kazanacağınız para miktarı hesap seviyeniz, sanal ayakkabılarınız ve ayırdığınız zamana bağlıdır. Bu değişkenlere göre kazancınız artıp, azalabilir. Ancak sizlere ortalama değerler vermek istersek. Solo Mod ile 1. seviye kullanıcılar günlük olarak 10 ile 20 Dolar arasında kazandıklarını söylüyorlar. Seviyeniz arttıkça günlük kazancınız 40-50 Dolara kadar artabilir. Bunun dışında diğer modları da kullanarak kazancınızı rahatlıkla arttırabilirsiniz. Stepn ile aylık olarak 1000 Dolardan fazla kazanan binlerce kullanıcı var. Siz de bunlardan biri olabilirsiniz. Tabi bu parayı öncelikle Sanal Ayakkabı Coinleri olarak alırsınız daha sonra dilediğiniz zaman nakit paraya çevirebilirsiniz.

Stepn dışında yürüyerek para kazanabileceğiniz farklı platformlar vardır. Yürüyerek para kazanma hakkında yazdığımız yazılara göz atabilirsiniz.

(Adım Para Nedir? Adım Para ile Para Kazanma)

(Yürüyerek Para Kazanma)

Stepn Ayakkabısız Para Kazanma

İnsanlar Stepn ayakkabı almadan para kazanılır mı? bu sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca cevap vermek gerekirse hayır, kazanılmaz. Maalesef ki Stepn ile para kazanmak için bir sanal ayakkabı satın almak zorundasınız. Uygulamanın koşmak ve yürümek gibi bütün mekaniklerini ücretsiz bir şekilde deneyebilirsiniz fakat gerçek para kazanmak için en azından bir sanal ayakkabıya ihtiyacınız var. Ancak sanal ayakkabı ile para kazanmakta olan insanların yorumlarına bakıldığında kısa süre sonra satın aldıkları fiyattan daha fazlasını kazandığını söylüyorlar.

Stepn Uygulaması Güvenilir Mi?

Evet Stepn uygulaması güvenilir diyebiliriz. Stepn, Binance Sequio, Solana, DeFi ve bunlar gibi birçok prestijli yatırımcılar tarafından desteklenmektedir. Şu ana kadar ödeme konusunda sorun çeken hiçbir kullanıcı yorumu görmedim. Son olarak Stepn arkadaşında ki ekip gizli değil web sitelerine girerek yöneticilerinin kimler olduğunu görebilirsiniz. Yani izlediği yol haritasına ve yatırımcılarına bakarsak yasal bir proje olduğunu söyleyebiliriz.

Sonuç

Stepn projesi pek çok kişi tarafından umut verici bir proje olarak görülüyor. Her geçen gün kullanıcı sayısını arttırıyor ve daha fazla insan Stepn ile para kazanmaya başlıyor. Sizler de bu insanlar arasına katılmak istiyorsanız bunu nasıl yapacağınızı yazımız da detaylı olarak belirttik. Gün için de zaten hepimiz yürüyor veya koşuyoruz bunun için neden fazladan para kazanmayalım.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir