YouGov Nedir? YouGov Para Kazanma

YouGov para kazanma konusun da kullanıcılarına çeşitli fırsatlar sunan bir web sitesidir. İnternetten para kazanabileceğiniz yüzlerce site vardır. Sizler de bu sitelerden biri olan YouGov ile anket doldurarak para kazanabilirsiniz. Bu içeriğimiz de Yougov nedir? nasıl para kazanılır? güvenilir midir? gibi soruları yanıtladık. Keyifli okumalar.

YouGov Nedir?

YouGov, kullanıcılarına sitelerinde bulunan anketleri doldurma karşılığında para ödeyen bir platformdur. Site içerisin de finans, bankacılık veya teknoloji gibi daha birçok konu hakkında anketler bulabilirsiniz.

YouGov sitesi İngiltere’de kurulan bir araştırma şirketidir. Ancak dünyanın her tarafından kullanıcılara sahip, bu kullanıcılar sadece fikirlerini belirterek para kazanıyor. Site içerisinde uzunlukları farklı çeşitli anketler var. Anketleri tamamlamak genellikle 5 ile 10 dakika arasında sürmektedir. Ancak nadiren de olsa daha uzun süren anketlerde vardır.

YouGov anketlerini tamamlayarak puan kazanırsınız. Puanları dilerseniz nakit para ile takas edebilir dilerseniz de Amazon veya Walmart gibi pazarlarda kullanabileceğiniz alışveriş kuponları ile takas edebilirsiniz.

YouGov Para Kazanma

YouGov ile nasıl para kazanılır? Öncelikle YouGov web sitesine girerek bir e-posta hesabıyla kayıt olmalısınız sonra bir profil oluşturup anketleri doldurabilirsiniz. Profil oluştururken dikkat etmeniz gereken gireceğiniz bilgilerin karşınıza çıkacak anket türlerini belirlemesidir. E-posta adresinize gelen onay mailini onayladıktan sonra artık anketleri doldurabileceksiniz.

Ana sayfanızda doldurabileceğiniz anketleri görebilirsiniz. Önceden de belirttiğimiz gibi anketler ortalama olarak 5 ile 10 dakika arasında sürmektedir. Anketleri tamamladıktan sonra puan kazanmaya başlayacaksınız.

yougov nedir

YouGov Anket

Farklı anket sitelerinde olduğu gibi YouGov ile para kazanmak için yapmanız gereken tek şey anketleri doldurmak. Doldurabileceğiniz anket sayısı sınırlıdır. Günlük olarak doldurabileceğiniz anket sayısının belirli bir miktarı yoktur. Yeni anketler eklendiğin de sistem tarafından bildirim alacaksınız ve anketleri doldurduğunuz da vaat edilen puanları kazanacaksınız.

Hesap seviyeniz arttıkça doldurabileceğiniz anket sayısı artacaktır. Haliyle kazanacağınız para da artacaktır. Siz de sadece boş zamanlarınız da anket doldurarak YouGov para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Referans Programı

YouGov para kazanmanın bir diğer yolu ise referans programıdır. Dolduracak anketler olmadığı zaman bu yöntem ile gelir elde edebilirsiniz. Referans programı oldukça kolaydır, yapmanız gereken tek şey arkadaşlarınızı siteye davet etmek.

Site içerisin de bulunan davet bağlantısını arkadaşlarınıza göndererek onların o bağlantı üzerinden kayıt olmasını sağlarsanız puan kazanırsınız. Arkadaşlarınız kayıt olduklarında ve üç ankette katıldıklarında 4.000 puan kazanırsınız arkadaşınız ise ekstradan 2.000 puan kazanır.

YouGov Ne Kadar Kazandırır?

Anketlerden kazandığınız puanlar anketlerin türüne göre ve uzunluklarına göre farklılık gösterebilir. 30 bin puan yaklaşık olarak 20 Dolara denk gelmektedir. Anket başına ortalama 2 bin puan kazanırsınız yani doldurduğunuz her anket için 1,4 Dolar kazanırsınız.

Günlük olarak doldurabileceğiniz anket sayısı daha önce de dediğimiz gibi değişkenlik göstermektedir. Ancak YouGov kullanıcı yorumlarına bakıldığın da aylık ortalama olarak 40 ile 50 arasında anket doldurduklarını söylüyorlar. Aylık ortalama 45 anket doldurduğunuzu varsayarsak bir ay da 63 Dolar yani şu anki döviz kuru ile 1.200 TL kazanabilirsiniz.

Son olarak söylememiz gereken bu ortalama ücret siteye ayırdığınız zamana ve hesap seviyenize göre artış veya azalış gösterebilir.

YouGov Para Çekme

YouGov para çekme nasıl yapılır? yazımızda belirttiğimiz gibi kazandığınız puanları nakit para veya hediye kuponu ile takas edebilirsiniz. Hediye kuponu ile takas ederseniz bu kuponları Amazon veya Walmart gibi platformlarda kullanabilirsiniz.

Nakit paraya olarak çekmek için minumum olarak 35 bin puan yani 25 Dolar kadar biriktirmeniz gerekiyor. Hesap bakiyenizi 25 Dolar’a çıkarttığınız da paranızı PayPal veya VISA Kartları ile çekebilirsiniz.

yougov güvenli mi

YouGov Güvenli mi?

YouGov, 2000 yılından beri var olan popüler bir anket sitesidir. İngiltere menşeli bu şirket bu zamana kadar kullanıcılarına düzenli olarak ödeme yapmaktadır. YouGov yasal bir sitedir ve güvenlidir. Sitenin kurallarını ihlal etmediğiniz sürece herhangi bir sorun yaşamazsınız. Sizler de sadece anket doldurarak YouGov para kazanmaya başlayabilirsiniz.

YouGov benzeri bir başka site olan Ysense hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız ilgili yazımıza göz atabilirsiniz. (ySense Nedir? ySense ile Para Kazanma)

Sonuç

Sadece fikrinizi belirterek para kazanabileceğiniz bir site olan YouGov hakkında bir inceleme yazısı yazdık. Artık YouGov para kazanma konusu hakkında her şeyi biliyorsanız. O halde boş anlarınız da anket doldurarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bol şanslar.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir