Clickworker Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Clickworker sizlere fotoğraf çekmek, anket doldurmak veya uygulama test etmek gibi çeşitli mini görevler sunar, bu görevleri boş olduğunuz herhangi bir vakitte evde, iş yerinde hatta banka sırası beklerken bile yapabilirsiniz. Clickworker yaptığınız bu görevler karşılığında size ödeme yapan bir web sitesidir. Sizler de Clickworker ile para kazanmak istiyorsanız içeriğimizi baştan sona okumanızı tavsiye ederiz keyifli okumalar.

Clickworker Nedir?

Clickworker, Almanya menşeli, dünya çapında herkesin kayıt olabileceği ve küçük görevler yaparak para kazanabileceği bir web sitesi ve mobil uygulamasıdır.

Bu görevlerin yapılması çoğunlukla kolay ve hızlıdır. Görevleri yapabilmek için temel bilgisayar bilgileri ve azami derecede İngilizce bilmeniz yeterli olacaktır.

Clicworker ile para kazanabileceğiniz birçok yol vardır. Yazımızın devamında belirteceğimiz bu yollardan kendiniz için en uygununu seçerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Clickworker Ne Kadar Para Kazandırır?

Clickworker ile kazandığınız para miktarı, çalışma sürenize, beceri seviyelerinize ve yaptığınız iş sayısınıa göre değişmektedir. Clickworker ile kazanacağınız para sizi zengin etmez fakat ailenizin geçinmesine destek olacak iyi ek gelirler elde edebilirsiniz.

Sizlere ortalama değerler vermemiz gerekirse ortalama olarak saat başına 3.51 Amerika Doları kazanırsınız. Ay da 20 saat çalışacağınızı düşünürsek yaklaşık olarak aylık 70 Amerika Doları kazanırsınız. Şu anki Dolar kuru ile Clickworker ile günde biraz vaktinizi ayırarak aylık olarak 1000 TL kazanabilirsiniz. Tabi bu kazanacağınız para ayırdığınız saate ve becerilerinize göre artıp azalabilir. En doğru değeri öğrenmek Clickworker’ı denemelisiniz.

clickworker ile para kazanma

Clickworker ile Nasıl Para Kazanılır?

Clickworker’da para kazanmak için 2 adımlı bu süreçten geçmeniz gerekmektedir. Bu adımlar;

1) Clickworker’a kaydolun

Kayıt olmak için Clickworker web sitesini ziyaret edin ve sağ üst bölümde bulunan üyelik kısmına tıklayın. Clickworker olarak kayıt olma seçeneğini seçin. Clickworker olarak kayıt olmayı seçtikten sonra bir üyelik formuna yönlendirileceksiniz. Adınızı, e-posta adresiniz gibi gerekli bilgileri forma girin. Bütün formu eksiksiz doldurduktan sonra formu gönderin ve e-posta adresinize onay maili gelmesini bekleyiniz. Onay maili e-posta adresinize geldiğinde kaydı tamamlamak için onaylayın.

2) Değerlendirmeler ve Testlerden Geçin

Clickworker’da iyi işler kazanabilmeniz için seviyenizi belirleyen bazı değerlendirmelerden geçmeniz gerekmektedir. Sayfanın üst kısmında, Değerlendirmeler butonuna tıklayarak gerekli sayfaya yönlendirileceksiniz. Değerlendirme sayfasına ulaştığınız da karşınıza dört sekmeden oluşan bir form çıkacaktır. Bu dört sekme; hakkımda, diller, beceriler ve hobiler. Bu formu eksiksiz ve özenle doldurmanız büyük önem göstermektedir. Çünkü bu forma göre seviyeniz belirlenecek ve seviyenize göre işler alabileceksiniz, seviyeniz ne kadar yüksekse o kadar yüksek ücretli işler alabileceksiniz. Değerlendirme kısmını eksiksiz doldurduktan sonra ”Kullanılabilir Temel Değerlendirmeler” adlı bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bunlar iyi ücretli işler alabilmeniz için geçmeniz gereke testlerdir. Endişelenmeyin testler oldukça basittir. Bu alanda yer alan bütün testlere girin ve elinizden gelen en iyi şekilde cevaplandırın. Bu testleri tamamladıktan sonra karşınıza daha karmaşık olan 2 test gelecektir bu testlerin karşınıza çıkması bazen 24 saati bulmaktadır. Bu testleri de cevaplandırmanız gerekmektedir.

Bütün bu kayıt olma ve değerlendirme süreci yaklaşık 2 saatinizi alacaktır. Kayıt olduktan sonra bu testlere girmek zorunda değilsiniz fakat iyi işler almak istiyorsanız bu testlerden geçmek zorundasınız. Üyeliğinizi tamamladıktan sonra Clickworker ile para kazanabileceğiniz bir sürü yöntem vardır. Bunlardan birini seçerek başlayabilirsiniz.

Clickworker’da Para Kazanma Yolları

clickworker da para kazanma yolları

Clickworker üzerinden para kazanabileceğiniz birçok yöntem vardır. Sizde kendi özelliklerinize göre bu yöntemlerden birini ya da birkaçını seçerek para kazanabilirsiniz. Clickworker’da para kazanma yöntemleri;

Metin Yazmak

Yazma konusunda iyiyseniz, başkaları için metin yazarak para kazanabilirsiniz. Birçok web sitesi ve dergi yayınlamak üzere hazır metinler satın almakta siz de bu insanlara onların size verdiği başlıklarda metin yazarak clickworker ile para kazanabilirsiniz.

Anket Doldurmak

Clickworker size fikrinizi belirtiğiniz için para ödemektedir. Yanlış duymadınız anket doldurarak para kazanma fırsatı sunar. Bu anketler çok uzun olmayan yaklaşık 2 ile 10 dakika arasında süren anketlerdir. Her anket için ortalama olarak 0,5 ile 2 Dolar arasında kazanırsınız.

Video ve Fotoğraf Çekmek

Fotoğraf ve video çekmeyi seviyor musunuz? Cevabınız evet ise bu yöntem tam size göre Clickworker sizden bazı yerlerin bazı nesnelerin veya herhangi bir şeyin fotoğrafını çekmenizi isteyecektir. Siz de bu fotoğrafları çekerek Clickworker ile para kazanabilirsiniz.

Uygulama Test Etmek

Uygulama geliştiricileri uygulamalarını piyasa sunmadan önce bazı kullanıcıların denemesini ve uygulama hakkında fikirlerini paylaşmasını ister. Siz de clickworker üzerinden uygulama test ederek ve fikirlerinizi paylaşarak para kazanabilirsiniz.

Veri Sınıflandırmak

Veri sınıflandırmak genellikle belirli bir anahtar kelime üzerinde araştırma yapmanızı içerir. Ardından, arama sonucunun aradığınız sonuçla eşleşip eşleşmediğini kontrol edersiniz. Arama sonuçlarından hangisinin daha doğru olduğunu belirleyip iletmeniz yeterli olacaktır.

Düzeltme İşleri

Bu sadece kısa makaleleri okumanızı ve onlarda bulduğunuz hataları düzeltmenizi içerir. Seçebileceğiniz önceden belirlenmiş bir konu yok, hepsi hangisinin müsait olduğuna bağlı.

Web Araştırması

Bu, internette veri aramanızı ve bu verileri güncellemenizdir. Örneğin bir şirkettin internet üzerinde ki adresini güncellemek gibi bir şey olabilir.

Arkadaşlarınıza Tavsiye Edin

Birçok site de olduğu gibi, Clickworker’ın da bir tavsiye programı vardır. Sizin tavsiyeniz ile bu platforma kaydolan her arkadaşınız için 5 Dolar veya 5 Euro kazanacaksınız. Arkadaşlarınızı davet ederken onlarından bu üyelik sonucunda 10 Dolar kazanabileceklerini söylemeyi unutmayınız.

Clickworker’da Ödemeler Nasıl Çekilir?

Clickworker’da ödemeleri almak için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Ödemeler nakit ve otomatik şekilde gerçekleşir. Ödemeleri alabilmek için tek yapmanız gereken kayıt sırasında hesap bilgilerinizi doğru girmektir.

Clickworker’da üç farklı ödeme şekli vardır;

1) PayPal

PayPal, çoğu kullanıcının kullandığı ödeme çeşitidir.

PayPal üzerinden ödeme alabilmek için, hesap bakiyenizin en az 10€ veya 10$ olmalıdır. Hesap bakiyeniz bu eşiğin üstündeyse, Çarşamba ve Cuma günleri arasında her hafta otomatik olarak ödemeleri alırsınız.

Ödeme almak için size ait doğrulanmış bir PayPal hesabına ihtiyacınız olacak.

2) Payoneer

Payoneer ödeme çeşidi, Clickworker’a yeni eklenen bir özelliktir. Bu yöntem ile ödeme almak için hesap bakiyeniz en az 5 Euro veya 5 Dolar olmalıdır.

Payoneer ile ödemeler her hafta Çarşamba ve Cuma günleri arasında otomatik yapılır.

3) SEPA Banka Havalesi

Sonuç

Günümüz de clickworker ile para kazanan yüzbinlerce insan vardır. Herkese yönelik farklı iş imkanları olan Clikworker’da siz de kendinize uygun iş türünü seçerek. Boş vakitleriniz de istediğiniz yer de para kazanabilirsiniz. Sizlere Clikworker ile para kazanma hakkında gerekli bütün bilgileri verdik. Yapmanız gereken tek şey hesap açıp para kazanmaya başlamak.

 

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir