Online Ödev Yaparak Para Kazanma

Günümüzde birçok üniversite veya lise öğrencisi genç okul harçlıklarını çıkarmak için farklı farklı ek iş yollarına başvurmaktadır. Bunlardan biri ise ödev yaparak para kazanmadır. Sizde öğrenciseniz ve ek işe ihtiyacınız varsa, ödev yaparak para kazanma işi tam sizlere göre. Tabi ki de bu işi yapmak için öğrenci olmanıza gerek yok her yaş grubundan insan ödevleri yapabileceğini düşünüyor ise bu işi yapabilir. Bu yazımızda evinizde Ödev yaparak para kazanma? Ödev yaparak nasıl para kazanılır? Ödev yaparak ayda ne kadar para kazanılır? ve ödev yaparak para kazanılacak siteler hakkında bilgi vermekteyiz.

Ödev Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Günümüzde birçok insan okulda kazandığı bilgi birikimin daha erken zamanda para etmesini ister. Bunun içinde farklı iş yolları türemiştir bunlardan birisi ise evden ödev yaparak para kazanmadır. Sizlerde evinizde boş zamanlarınızda para karşılığında başka insanların okul ödevlerini yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Bu ödevler ortaokul, lise, üniversite düzeyi veya yüksek lisans tezleri olabilmektedir. Bunun için birçok kariyer ve ilan siteleri ödevlerini yaptırmak isteyen bireyler ile ödevi yapacak bireyler arasında köprü işlevi görmektedir. Eğer sizde ödev yaparak para kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken aşağıdaki kariyer veya ilan sitelerini ziyaret ederek iş ilanlarını takip etmek veya kendiniz ilan oluşturarak insanların size ulaşmasını beklemektir.

 • Ödevi alan kişi teklif yapabilir, karşı taraf uygun görürse işi teslim alır.
 • Ödev teslimi için bir zaman belirlenir zaman aşımı durumda ödev kabul edilmeyebilir.
 • Ödevler başka sitelerden birebir alınmamalıdır. Bunun sebebi ise yüksek lisans tezleri tamamen özgün olmalı aksi durumda tezin kabul edilmeme durumu mümkün buda sizin o platformdaki güvenirliğinizi etkiler.
 • Ödevi veren kişi ödevi inceledikten sonra onaylaması durumunda paranızı alabilirsiniz.Ödev Yaparak Para Kazanma

Ödev Yaparak Para Kazanma Siteleri

Birçok site veya platform insanların birbiriyle iş yapabilmeleri için köprü işlevi görmektedir. İnsanlar bu platformda iş ilanlarına başvuru yapar veya kendi iş ilanlarını oluşturarak insanların onlara iş vermelerini bekler. Sizde ödev yaparak para kazanma işine girmek istiyorsanız yapmanız gereken alttaki site veya platformlarda iş ilanları takip etmek veya kendinize uygun iş ilanını oluşturmaktır.

 • Fiverr, eğer İngilizce seviyeniz iyiyse diğer platformlara göre daha fazla para kazanabileceğiniz bir platform bunun sebebi ise bu site yabancı kaynaklı olduğu için ödemeler genellikle dolar üzerinden yapılmaktadır.
 • SadeceON, üye olarak kendinize uygun ilanlar açabilirsiniz veya farklı kişilerin ilanlarından size uygun olanlara teklif yaparak işe başlayabilirsiniz.
 • Projekurdu, bu platformda verilen iş ilanlarına başvuru yaparak ilan sahibine teklif yapabilirsiniz.
 • Armut, bu platformda her türlü iş ilanına denk gelebilirsiniz. Sizin ödev yaparak para kazanma ilanlarına erişim sağlamak için öncelikle üye olmanız gerekmektedir. Daha sonra üye girişi yaptıktan sonra hizmet ara veya hizmet ver kısımları olmak üzere iki kola ayrılır. Sizlerde hizmet ver kısmında arama bölmesine konuyla ilgili kelimeleri yazarak kolay yoldan erişim sağlayabilirsiniz.
 • Bionluk, bu platformda diğerlerine benzer mantık ile çalışmaktadır. Öncelikle üye olmanız gerekmektedir. Ardından anasayfadaki başla butonuna tıklayarak freelancer olmak istiyorum sekmesine giriş yaparak ilanlara erişim sağlayabilirsiniz.
 • Öğrenciyegelir, sitenin anasayfasına giriş yaptığınız zaman karşınıza direk verilen ilanlar çıkar sizlerde bu ilanların sahiplerine ulaşarak teklif yapabilirsiniz.
 • Eğer üniversite öğrencisiyseniz okulunuza ait telegram kanallarına katılarak burada ilan verebilirsiniz.
 • Bulunduğunuz şehrin veya okuduğunuz üniversiteye ait sosyal medya sayfalarından para karşılığında ödev yapabileceğinizi anlata ilanlar verebilirsiniz.

Ödev Yaparak Ayda Ne Kadar Para Kazanılır?

İnsanların evde boş vakitlerinde bilgi ve birikimlerini kullanabilecekleri işlerin başında ödev yaparak para kazanma vardır. Birçok öğrenci bu iş sayesinde günde birkaç saati ayırarak okul harçlığını çıkarmaktadır.

Ödev yaparak para kazanmayı düşünen kişilerin en çok merak ettiği sorulardan biride ödev yaparak ayda ne kadar para kazanılır sorusudur. Aylık ne kadar kazanılacağı tamamen kişini bu işe ne kadar süre ayıracağına ve uzmanlık alan sayısına göre değişmektedir. Ayrıca yapacağınız ödevin zorluk ve kolaylık derecesine göre kazanacağınız para değişkenlik göstermektedir. Örneğin lise düzeyindeki ödevler yaklaşık 100 TL olabilirken üniversite veya yüksek lisans proje ve ödevleri için alacağınız ücret 200 ila 500 TL arasında değişebilmektedir. Kısacası bu işten kazanacağınız para tamamen sizin ilgi alanlarınıza ve bilgi seviyenize göre değişmektedir.

Kişinin iki günde bir ödev tamamlayıp teslim ettiğini varsayarsak her ödev için ortalama 150 TL alırsa bu ayda ortalama 2000 ila 2500 TL arasında bir ek gelir getirmektedir.Ödev Yaparak Para Kazanma

Matematik Ödevi Yaparak Para Kazanma

Birçok öğrenci matematik sorularını çözerken zorlanmaktadır. Buda çoğu insanın matematik ödevini yapmak yerine para karşılığında başkalarına yaptırmaya yöneltiyor. Eğer sizlerde sayısal becerinize güveniyorsanız ve matematikte iyiyseniz bu insanların sorularını çözerek para kazanabilirsiniz. Bu öğrencilerin sorunlarını çözüme kavuşturmak için köprü platformlar bulunmaktadır. Bu platformlar soru başına ortalama 0,50 TL ödemektedir. Yani günde 100 matematik sorusu çözerseniz bu ayda ortalama 1000 ila 2000 TL arasında sizlere bir gelir getirmektedir. Bu konuda hakkında detaylı bilgi almak isterseniz Matematik sorusu çözerek para kazanma adlı makalemizi okumanızı öneririz.

Sonuç

Sonuç olarak internetten para kazanma yöntemlerinden bir tanesi de ödev yaparak para kazanma yöntemidir. Sizlerde kendinize güvendiğiniz alanlarda farklı insanların ödevlerini para karşılığında yaparak kendinize ek gelir oluşturabilirsiniz.

Bu makalemizde ödev yaparak para kazanma, ödev yaparak nasıl para kazanılır, ödev yaparak ayda ne kadar para kazanılır, ödev yaparak para kazanılacak siteler hakkında bilgi paylaşımında bulunduk yorumlar kısmına sizler de ödev yaparak para kazanma hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir