Pinterest ile Para Kazanmanın 5 Yolu

Son günler de pek çok kişi tarafından merak edilen sorulardan birisi Pinterest ile para kazanmak mümkün mü? Bu soruya kısaca evet diyebiliriz. Pinterest ile para kazanmanın birden fazla yolu vardır ve pek çok kişi Pinterest ile para kazanmaktadır. İsterseniz blog yazarı olun, ister e-ticaret yapın, ister influencer olun pinterest ile para kazanabilirsiniz. Bu içeriğimiz de Pinterest ile nasıl para kazanılır? Pinterest ile para kazanma yolları, Pinterest ile ne kadar para kazanılır? Gibi merak edilen soruları cevaplandırdık. Sizler de Pinterest ile para kazanmak istiyorsanız yazımızı dikkatlice okumanız yeterli olacaktır.

Blog ile Pinterest’ten Para Kazanmak

Pinterest ile para kazanmanın en kazançlı yollarından birisidir. Birçok blogger kazançlarını bloglarını ziyaret eden ziyaretçilerden kazanır. Pinterest bir sosyal medyadan ziyade kullanıcıların içerikleri için görsel bulabilmesi veya ilham almasına yardımcı olan bir arama motoruna benzer.

Blog ile Pinterest’ten para kazanmak istiyorsanız öncelikle bir bloğunuzun olması gerekmektedir. Peki bir bloğa sahip değil misiniz? Endişelenmeyin blog açmak oldukça basittir. Yeter ki içerik üretebilin. Bir blog açmak için ücretsiz bir blog platformunu seçebilir ya da kendi web sitenizi açabilirsiniz.

Nasıl blog açıp para kazanacağınızı merak ediyorsanız. Bunu daha detaylı bir şekilde anlattığımız yazımıza göz atabilirsiniz. (Blog Oluşturma: Blogdan Para Kazanma)

Artık bloğunuz olduğuna göre blog ile Pinterest’ten nasıl para kazanabileceğinizden bahsedebiliriz. Öncelikle Pinterest hesabınız yoksa bir hesap açmanız gerekmektedir. Burada ki asıl amaç blog yazılarınızı Pinterest aracılığıyla tanıtmak ve bloğunuza daha fazla ziyaretçi çekmek. Pinterest hesabı açmak oldukça basittir, bir işletme hesabı açmanız çok daha iyi olacaktır.

Blog ile Pinterest’ten Para Kazanmak

Hesap açtığınıza göre sırada ki adıma geçebiliriz. Hesabınızı açtıktan sonra bloğunuzu yansıtan bir profil oluşturmalısınız. Ardından Pinterest panoları oluşturmalısınız. Bu noktada size tavsiyemiz bloğunuz da yayınladığınız içerik ile ilgili ortalama olarak 10 kişisel pano oluşturmanız.

Son olarak Pinterest, hesabınızı büyümek için size önemli tavsiyeler vereceği uygun fiyatlı kursuna kayıt olabilirsiniz. Bu kurs yeni başlayanlar için gayet yararlıdır.

Blog ile Pinterest’ten para kazanmak istiyorsanız, Pinterest size doğrudan para ödemez öncelikle bunu bilmeniz gerekmektedir. Pinterest aracılığıyla bloğunuza çektiğiniz trafik sonucu para kazanırsınız.

Bağlı Kuruluş Bağlantılarına Sahip Blog ile Pinterest’ten Para Kazanma

Bloğunuz da yer verdiğiniz bağlı kuruluş bağlantılarına Pinterest aracılığıyla trafik çekerek para kazanabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapabiliriz;

 • Hedef kitlenize uygun bir ürün seçin.
 • Ürün bağlantınızı, ürün ile ilgili yazdığınız yazı da kullanın ve bağlantıdan önce insanları bağlantıya girmelerini sağlayan bir mesaj ekleyin ve bağlantının rengi için mavi kullanın.
 • Pinterest’te paylaşacağınız blog gönderisine ilgi çekici pinler yerleştirin.
 • Pini en ilgili panoya sabitleyin.
 • Anahtar kelimeler ile panoyu iyileştirin.
 • Bir zamanlama kullanarak blog pinini diğer panolara planlayın.

Sanal Asistan Olarak Pinterest ile Para Kazanma

Pinterest üzerinden sanal asistanlık yaparak gelir elde eden birçok kişi var. Kimi bunu yarı zamanlı bir ek iş olarak yapıyor kimisi ise tam zamanlı bir iş olarak yapıyor. Pinterest ile para kazanmak için gayet kazançlı bir yol olduğunu söyleyebiliriz. Pinterest sanal asistanları çok basit işler yaparak aylık 300 Dolar ile 3000 Dolar arasında kazanabiliyor. Pinterest’te sanal asistan olarak para kazanmanın en iyi yanı ise işlerinize yetişebiliyorsanız birden fazla müşteri ile çalışabiliyor olmanız.

Sanal asistan olarak sadece Pinterest’te değil birçok platform da para kazanabilirsiniz. Sanal asistan olarak para kazanmak istiyorsanız ilgili yazımıza kesinlikle göz atmalısınız. (Sanal Asistan Olarak Nasıl Para Kazanılır?)

İnsanların sizi sanal asistan olarak işe alması için Pinterest’i son derece iyi kullanabiliyor olmanız gerekiyor. Başlangıç olarak kendinizi tanıtabilmek adına birkaç web sitesi için ücretsiz Pin tasarlayabilirsiniz. Pinterest sanal asistanların yaptığı başlıca işler;

 • Pin tasarımı yapmak
 • Pinterest yönetim hizmetleri sunmak
 • Pinterest hesap denetimleri yapmak
 • Pinterest yönetim paketleri oluşturmak

pinterest ile para kazanma

Satış Ortaklığı Yaparak Pinterest ile Para Kazanma

Pinterest ile para kazanmanın çeşitli yolları vardır, bunlardan birisi ise satış ortaklığıdır. Satış ortaklığı ile para kazanmak şu şekilde işlemektedir. Siz herhangi bir marka ile anlaşırsınız, bu marka tanıtacağınız ürün için size benzersiz bir bağlantı verir. O bağlantıyı gönderiniz de paylaşırsınız e takipçilerinizin o bağlantı aracılığıyla yaptığı satışlardan %3 ile %10 arasında komisyon kazanırsınız.

Pinterest’te satış ortaklığı yaparak para kazanmak istiyorsanız bilmeniz gerekenler;

 • Size verilen ürün bağlantılarını yönetmek ve panolarınızda ki tıklamaları görmek için Bitly kullanın.
 • “ShopStyle Collective” ağına katılın.
 • “Shop the Look” pinleri için etiketlerken satış ortaklığı bağlantıları kullanın.
 • Pinterest ile satış ortaklığı yaparak para kazanmak istiyorsanız öncelikle takipçi sayınızın çok olması gerektiğini unutmamak gerekir.
 • Son olarak tanıtımını yaptığınız ürünlerin takipçileriniz tarafından alınacağını göz önünde bulundurmak gerekir. Bu nedenle takipçilerinizin güvenini sarsmamak adına güvenmediğiniz ürünlerin tanıtımını yapmamanızı öneririz.

Satış ortaklığı yaparak sadece Pinterest’te değil neredeyse her sosyal medya platformunda para kazanabilirsiniz. Satış ortaklığı yaparak nasıl para kazanacağınızı merak ediyorsanız. İlgili yazımıza göz atmayı unutmayın. (Affiliate Marketing Nedir? Nasıl Yapılır?)

Danışmanlık Yaparak Pinterest ile Para Kazanma

Pinterest kullanma da son derece iyi ve tecrübeli iseniz. İnsanlarla bu deneyimlerinizi paylaşarak para kazanabilirsiniz. İnsanların sizden danışmanlık hizmeti alması için sizden aldıkları hizmetten memnun kalmaları gerekir. Yani verdiğiniz tavsiyeler sonucunda müşterinizin Pinterest hesabı istediği ölçüde gelişmeli. Bu konuda kendinize ve tecrübelerinize güveniyorsanız Pinterest’te danışmanlık yaparak para kazanabilirsiniz.

E-Ticaret Sitenizin Tanıtımını Yaparak Pinterest ile Para Kazanma

Pinterest hesabınız da başka ürünlerin tanıtımını yapabileceğiniz gibi kendi ürünlerinizin tanıtımını da yapabilirsiniz. Veya doğrudan e-ticaret sitenizin tanıtımını yapabilirsiniz. Ürünleriniz zaten e-ticaret siteniz de listeleniyor yapmanız gereken tek şey pinterest aracılığıyla daha fazla insanın ürünlerinizi görmesini sağlamak. Pinterest’te doğru strateji ve panolar ile e-ticaret sitenize daha fazla kullanıcı çekmek oldukça karlı olacaktır.

E-ticaret yapmak istiyorsanız fakat nasıl ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız ilgili yazımıza göz atabilirsiniz. (E-Ticarete Nasıl Başlanır?)

Pinterest ile Para Kazanmak İçin İpuçlar

Pinterest ile para kazanmanızı kolaylaştıracak ve hızlandıracak ipuçları;

 • Yazımızın başında da söylediğimiz gibi Pinterest bir sosyal medya platformundan ziyade daha çok bir arama motoruna benzemektedir. Başlangıçta beklentilerinizi karşılamayabilir ancak vazgeçmeyin. Bugün paylaştığınız bir içerik birkaç ay sonra tıklama almaya başlayabilir.
 • Hedef kitlenize uygun içerik oluşturmanız çok önemlidir. Bu nedenle içerik paylaşmadan önce hedef kitlenizi iyice tanımalısınız.
 • Gündemi takip edin “Pinterest Trendler” ile takip edebilirsiniz. İçeriklerinizi gündeme göre şekillendirebilirsiniz.
 • Kitlenizi harekete geçirmeye ve tıklamaya yönlendirecek resimler kullanın.
 • Pinterest’te her geçen gün rekabet artıyor. Bu rekabetten sıyrılmak için istikrarlı olmanız gerekmektedir.

pinterest ile ne kadar kazanılır

Pinterest ile Ne Kadar Para Kazanabiliriz?

Bu soruya bir cevap vermek mümkün değil çünkü kazanacağınız paranın bir sınırı yok. Kazanacağınız para miktarı para kazanma stratejinize ve kitlenize bağlıdır. Pinterest ile ayda 1000 TL’de kazanabilirsiniz 100.000 TL de kazanabilirsiniz. Ancak şunu söyleyebiliriz ki para kazanma yönteminiz ne olursa olsun, kazanacağınız para miktarı kitlenizin büyüklüğü doğru orantılıdır. Anlayacağınız takipçi sayınız ne kadar çok ise kazanacağınız para miktarı o kadar çok olacaktır.

Pinterest ile Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekli

Pinterest ile para kazanmanız için belirli bir sayıda takipçi gerekmez. Pinlerine satış ortaklığı bağlantıları ekleyen veya kendi bloğunu, e-ticaret sitesini tanıtan herkes para kazanabilir. Ancak kazanacağınız para miktarı tamamen takipçilerinizin sayısına ve etkileşimlerine bağlıdır. Anlayacağınız üzere Pinterest ile para kazanmak için belirli sayıda takipçi gerekmez fakat takipçi sayınız az ve etkileşiminiz düşükse çok para kazanamayacağınızı söyleyebiliriz.

Sonuç

Gördüğünüz üzere Pinterest ile para kazanılabilir ve Pinterest ile para kazanmak için çeşitli yollar var. Siz de Pinterest ile para kazanmak istiyorsanız. Bu yollardan kendiniz için en uygun olanı veya olanları seçerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Doğru stratejiyi ve gerekli vakti ayırdığınız sürece Pinterest ile para kazanmamanız için hiçbir sebep yok.

 

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir